Koniec sezonu dla piłkarza Villarrealu

Piłkarze Villarrealu
Piłkarze Villarrealu Pressfocus

Villarreal w poniedziałek opublikował komunikat na temat stanu zdrowia Alberto Moreno. Wstępne pesymistyczne diagnozy lekarzy potwierdziły się. Hiszpan w meczu z Osasuną zerwał więzadło krzyżowe w prawej nodze.

  • Alberto Moreno był w tym sezonie ważną postacią w Villarrealu
  • W meczu z Osasuną piłkarz w 57 minucie doznał kontuzji
  • Po badaniach lekarze potwierdzili pesymistyczną diagnozę – zerwane więzadło krzyżowe

Kontuzja przerywa najlepszy sezon Moreno od lat

Transfer Alberto Moreno z Liverpoolu do Villarrealu był dla piłkarza okazją do odrodzenia. Ostatnie miesiące spędzone w Anglii nie były dla niego zbyt udane. Dość powiedzieć, że obrońca rzadko kiedy podnosił się z ławki rezerwowych. W Hiszpanii postawił na niego Unai Emery, a defensor odpłacił się dobrą postawą boiskową. W swoim drugim sezonie w barwach Żółtej Łodzi Podwodnej Moreno zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolenie. Wykluczyło go to z gry na ponad sześć miesięcy.

Rozgrywki 2021/22 Hiszpan rozpoczął na pozycji lewego pomocnika. Moreno w nowej roli odnalazł się dość szybko, a trener wystawiał go na tej pozycji zamiennie z lewą obroną. W obecnym sezonie Alberto Moreno był jedną z najjaśniejszych postaci Villarrealu, regularnie asystując i strzelając gole. Aż do fatalnego meczu z Osasuną Pampeluna. Podopieczni Emery’ego przegrali 0:1, a 29-latek musiał opuścić boisko z powodu urazu. Diagnoza lekarzy była brutalna – zerwane więzadło krzyżowe, tym razem w prawym kolanie. Dla Hiszpana oznacza to definitywny koniec sezonu.

W obecnych rozgrywkach Moreno rozegrał już 36 meczów. W ich trakcie zanotował sześć trafień i cztery asysty. Powrót zawodnika przewidywany jest na początek rozgrywek 2022/23.

Czytaj też: Barcelona pozbędzie się doświadczonego piłkarza

Komentarze