Długa przerwa Roberto. Może już nie zagrać dla Barcelony

Sergi Roberto
Sergi Roberto PressFocus

Sergi Roberto przez ponad miesiąc był już niedostępny dla Barcelony, a w środę klub poinformował, że przejdzie operację z powodu urazu mięśnia prostego prawego uda. Gracz może być poza grą nawet przez cztery miesiące, a w czerwcu wygasa jego kontrakt z Dumą Katalonii.

  • Sergi Roberto niebawem przejdzie operację, a katalońskie media uważają, że może pauzować nawet przez cztery miesiące
  • Jako że kontrakt zawodnika z Barceloną wygasa wraz z końcem czerwca, możliwe, że nie zagra już dla swojego klubu

Sergiego Roberto czeka operacja i długa przerwa

Sergi Roberto odniósł kontuzję ponad miesiąc temu w meczu Barcelony z Rayo Vallecano (0:1). Od tamtego momentu 29-latek starał się powrócić do zdrowia. W środę jednak klub przekazał kiepską informację na temat zdrowia jednego ze swoich kapitanów.

Hiszpan przejdzie operację z powodu urazu mięśnia prostego uda. Zabieg przeprowadzi doktor Lasse Lempainen przy asyście klubowych lekarzy. Mundo Deportivo donosi, że kontuzja tego rodzaju może wykluczyć Roberto z gry nawet przez cztery miesiące. Oznacza to, że wróciłby do gry na początku kwietnia. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że obecny kontrakt wychowanka Barcelony wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Obie strony, jak do tej pory, nie doszły do porozumienia w sprawie nowej umowy. Poważna kontuzja może jedynie utrudnić negocjacje. Sam Roberto od stycznia może negocjować z nowym zespołem. Nie wiadomo jednak, jakiego pokroju drużyna skusi się na kontuzjowanego pomocnika, który nawet w pełni zdrowia od dawna nie prezentował wysokiej dyspozycji.

W obecnym sezonie czwarty kapitan Blaugrany zdołał rozegrać dwanaście spotkań we wszystkich rozgrywkach. W La Lidze zanotował dwa gole i asystę.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Xavi – więcej niż tylko talizman szczęścia.

Komentarze