Powoli kończy się przygoda Dembele z Barceloną

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele fot. PressFocus

Ousmane Dembele wyraził w ostatnim czasie chęć kontynuowania kariery w FC Barcelonie. Kłopot w tym, że władze klubu nie są przekonane do zatrzymania Francuza w klubie. Nowe wieści na temat zawodnika pojawiły się w audycji El Chiringuito TV.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Ousmane Dembele
  • El Chiringuito twierdzi, że prezydent Barcelony Joan Laporta nie bierze już pod uwagę negocjacje z zawodnikiem
  • Francuzowi umowa wygasa po zakończeniu sezonu

Dembele na wylocie z Barcy

Ousmane Dembele ma umowę ważną z Barceloną tylko do końca czerwca tego roku. Ostatnio jednak zawodnik przeżywa prawdopodobnie najlepsze momenty od czasu, gdy trafił do ekipy z Camp Nou z Borussii Dortmund za 140 milionów euro. Zwolennikiem jego talentu jest między innymi trener Xavi Hernandez.

Chociaż trener Katalończyków chciałby zatrzymać Dembele w zespole, to wygląda na to, że inne spojrzenie na sytuację dotyczącą Francuza mają już działacze Barcy. Wpływ na to ma mieć fakt, że zawodnik odrzucił kilka propozycji dotyczących przedłużenia kontraktu.

Dobre występy w ostatnim czasie okazują jednak niewystarczającym czynnikiem do tego, aby Dembele mógł nadal bronić barw Blaugrany. Prezydent Barcelony Joan Laporta niechętnie podchodzi do planów dotyczących negocjacji z Francuzem. Mimo że według różnych spekulacji zawodnik jest otwarty na znaczną obniżkę swoich zarobków.

24-latek w tej kampanii wystąpił łącznie w 21 meczach, notując w nich dwa trafienia i dziewięć asyst.

Czytaj więcej: Barcelona nie wykupi Traore. Brazylijczyk możliwym następcą

Komentarze