Powtórka z rozrywki na Estadio El Sadar

Gracze Valladolid
Gracze Valladolid PressFocus

Osasuna Pampeluna w spotkaniu La Liga zremisowała z Realem Valladolid 0:0. Co ciekawe, poprzedni mecz tych klubów na tym stadionie także zakończył się bezbramkowym remisem. W tym momencie gospodarze zajmują 13. miejsce. Natomiast Real Valladolid jest na 16. lokacie.

Osasuna Pampeluna oraz Real Valladolid walczą w tym sezonie La Liga o utrzymanie. Liczyliśmy zatem, że sobotnie spotkanie będzie bardzo emocjonujące od samego początku… W dziesiątej minucie na uderzenie zdecydował się Shon Weissman, ale jego próba nie była wystarczająco precyzyjna. Kilka minut potem swojej sytuacji nie wykorzystał Jonathan Calleri.

W 26. minucie wynik tego spotkania mógł otworzyć Ante Budimir. Zawodnik Osasuny Pampeluna uderzył w światło bramki, ale na wysokości zadania stanął Roberto Jimenez. W 37. minucie bramkę dla Osasuny Pampeluna strzałem z kilku metrów zdobył Calleri. Po weryfikacji to trafienie nie zostało jednak uznane.

Kilka minut przed zmianą stron ponownie przypomniał o sobie Weissman. Piłkarz Realu Valladolid został tym razem zatrzymany przez dobrze interweniującego Sergio Herrerę i do przerwy mieliśmy 0:0. Po nieco ponad godzinie gry goście mieli znakomitą sytuację. Bramkę na 1:0 dla Realu Valladolid powinien zdobyć Fabian Orellana, lecz fatalnie przestrzelił i wciąż czekaliśmy na premierowe trafienie na Estadio El Sadar.

Kilkadziesiąt sekund potem z dystansu huknął Roque Mesa. Było blisko, lecz uderzenie zawodnika gości w niewielkiej odległości minęło spojenie bramki Osasuny Pampeluna. Pod koniec podstawowego czasu gry spróbował jeszcze Manuel Sanchez. Skutecznie interweniował jednak Jimenez i gospodarze mieli po tej akcji tylko rzut rożny. Końcowy wynik już się nie zmienił i oba kluby zdobyły po jednym oczku.