Poznaliśmy nowe zarobki Viniciusa Juniora

Vinicius Junior
Vinicius Junior Pressfocus

Vinicius Junior w lipcu podpisze nowy kontrakt, dzięki któremu Real Madryt może być spokojny o to, że żaden klub nie wykupi Brazylijczyka bez ich zgody.

  • Od lipca Vinicius Junior stanie się jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy Realu
  • Mistrz Hiszpanii i Brazylijczyk są dogadani w sprawie nowej umowy
  • Podczas rozmów była jednak pewna kość niezgody

Real i Vinicius nie byli w pełni zgodni

Po sezonie 2021/2022 przekonaliśmy się ponownie, że Real Madryt=sukces. Królewscy na zasłużony urlop udali się po wygraniu aż trzech trofeów. Carlo Ancelotti pomógł odzyskać mistrzostwo Hiszpanii oraz Ligę Mistrzów. Drużyna dowodzona przez doświadczonego włoskiego szkoleniowca wygrała też Superpuchar Hiszpanii.

Ancelotti dokonał wielu dobrych rzeczy w Realu. Jedną z najważniejszych jest uczynienie z Viniciusa Juniora gwiazdy zespołu, która zachwycała formą i statystykami. Brazylijczyk strzelił aż 22 gole oraz zaliczył 20 asyst. Po takim sezonie w jego wykonaniu nie było wątpliwości, że piłkarz dostanie nowy, atrakcyjniejszy finansowo kontrakt.

Poprzednie zarobki Viniciusa plasowały go w dolnej części drabinki płacowej. Brazylijczyk już niedługo inkasować będzie dziesięć milionów euro za każdy rok gry na Santiago Bernabeu. W umowie 21-latka znalazł się także bonus za specjalne osiągnięcie, które zdaje się być osiągalne dla Viniciusa. Otrzyma on od Realu milion euro w przypadku wygrania Złotej Piłki.

Hiszpańskie media nie miały wątpliwości, ze Vinicius czuje się szczęśliwy w Realu. Z tego powodu nie było ciśnienia na jak najszybsze rozpoczęcie rozmów. Te zakończyły się pomyślnie, choć podczas negocjacji wystąpiły pewne rozbieżności zdań. Brazylijczyk chciał kontraktu do 2026 roku. Z kolei Real oczekiwał umowy o dwa lata dłuższej. Strony spotkały się w połowie i w lipcu 21-latek zwiąże się z Królewskimi kontraktem do 30 czerwca 2027 roku.

Czytaj także: Sevilla przygotowuje się na utratę Kounde

Komentarze