Czy Hiszpania zapewni sobie awans już dziś? Znamy składy na hitowe starcie z Niemcami

Reprezentacja Hiszpanii
Reprezentacja Hiszpanii fot. PressFocus

Hiszpania ma za sobą pogrom z Kostaryką, dlatego już w drugiej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata może zapewnił sobie awans do 1/8 finału. O godzinie 20 zmierzy się z reprezentacją Niemiec.

  • Hiszpania w pierwszej kolejce rozgromiła Kostarykę aż 7-0
  • Niemcy zaliczyły zaś wpadkę przeciwko Japonii
  • Obie ekipy zmierzą się w niedzielę o godzinie 20

Hiszpania gra o awans

To spotkanie, które jest niekwestionowanym hitem drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Przed rozpoczęciem turnieju starcie reprezentacji Hiszpanii z Niemcami typowano jako mecz o pierwsze miejsce w grupie E. Tymczasem drużyna Hansiego Flicka zanotowała olbrzymią wpadkę i przegrała z Japonią, czym bardzo skomplikowała sobie awans do 1/8 finału.

“La Roja” takich problemów nie miała. Rozgromiła bowiem Kostarykę aż 7-0, przez co do awansu pozostało jej już niewiele. Musi wygrać z Niemcami, który dyspozycja stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Co ciekawe, w przypadku wygranej reprezentacji Niemiec, wszystkie cztery drużyny będą mieć przed ostatnią serią gier na swoim koncie po trzy punkty.

Początek meczu o godzinie 20. Poznaliśmy składy, w jakich obie drużyny będą grać od pierwszej minuty. Hiszpania skorzysta z aż pięciu piłkarzy FC Barcelony. Po raz kolejny na środku obrony wystąpi Rodri.

Składy na Hiszpania – Niemcy

Hiszpania: Simon, Carvajal, Rodri, Laporte, Alba, Busquets, Gavi, Pedri, Torres, Asensio, Olmo

Niemcy: Neuer, Kehrer, Rudiger, Sule, Raum, Kimmich, Goretzka, Gundogan, Gnabry, Muller, Musiala

Komentarze