Poznaliśmy szczegóły nowej umowy Messiego

Leo Messi
Leo Messi Pressfocus

Leo Messi uzgodnił wszystkie warunki nowego kontraktu z Barceloną. Argentyńczyk będzie zarabiał znacznie mniej, niż przy poprzednim kontrakcie.

  • Barcelona i Leo Messi porozumieli się ws. nowej umowy dla Argentyńczyka
  • 34-latek na mocy nowego kontraktu będzie zarabiał dużo mniej, niż wcześniej
  • Data ogłoszenia powrotu Messiego jest niejednoznaczna

Barcelona i Messi dogadani

Saga dotycząca kontraktu Leo Messiego trwa już od bardzo dawna. Blisko rok temu Argentyńczyk przekazał, że zamierza opuścić Camp Nou. Momentalnie najważniejsze media na świecie zaczęły informować, że zatrudnieniem Argentyńczyka zainteresowany jest Manchester City, czy Paris Saint-Germain. Giganci europejskiego futbolu musieli jednak obejść się smakiem. Argentyńczyk nie chciał bowiem sądowego sporu z Blaugraną i pozostał w katalońskim zespole.

Dwa tygodnie temu zdarzyło się coś, w co nie chcieli wierzyć fani Messiego. Argentyńczyk stał się bowiem wolnym zawodnikiem, gdyż jego umowa z Barceloną wygasła 1 lipca tego roku. Długo wydawało się, że obie strony dojdą do porozumienia, przed końcem obowiązywania kontraktu zawodnika. Rzeczywistość okazała się jednak inna.

Przełom nastąpił dzisiejszego dnia (14 lipca), gdy najnowsze informacje podał L’Esportiu. Medium to informuje, że obie strony osiągnęły wyczekiwane porozumienie. Messi podpisze z Barceloną pięcioletni kontrakt, chociaż na Camp Nou ma występować jeszcze przez dwa sezony. 34-latek zarabiać będzie nawet 50% mniej, niż wcześniej. Powodem jest limit wynagrodzeń, który ustaliła La Liga.

Kiedy zatem otrzymamy oficjalne potwierdzenie nowego kontaktu dla Argentyńczyka? Możliwości są różne. L’Esportiu przekonuje, że może stać się to już w najbliższy czwartek lub piątek. Odmienne zdanie ma kataloński Sport. Ponowne zatrudnienie Messiego ma zostać ogłoszone do końca lipca.

Czytaj także: Barcelona stawia ultimatum wychowankowi

Komentarze