“Nigdy nie myślałem o zwolnieniu Xaviego”

Joan Laporta i Xavi
Joan Laporta i Xavi Pressfocus

Po kiepskich meczach z Interem Mediolan i Bayernem Monachium mocno kwestionowana w Barcelonie była przyszłość Xaviego. Niektórzy domagali się nawet zwolnienia trenera FC Barcelony. Taką ewentualność w ostatnim wywiadzie wykluczył Joan Laporta.

  • Jeszcze kilka tygodni temu pozycja Xaviego w Barcelonie nie była zbyt mocna
  • Kibice rozczarowani brakiem awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów domagali się zwolnienia go
  • Joan Laporta stwierdził w wywiadzie, że nigdy nie myślał o rozstaniu ze szkoleniowcem

Joan Laporta wierzy w Xaviego

Odpadnięcie z Ligi Mistrzów już na etapie fazy grupowej mocno zabolało całą społeczność FC Barcelony. Wielu kibiców i dziennikarzy miało ogromny żal przede wszystkim do Xaviego. Trener Dumy Katalonii był najczęściej obwiniany o niesatysfakcjonujące rezultaty i porażkę wizerunkową w europejskich pucharach. 

Przyszłość Xaviego po porażce z Bayernem Monachium była mocno kwestionowana. Wielu kibiców domagało się zwolnienia szkoleniowca i sprowadzenia na jego miejsce dużo bardziej doświadczonego trenera. Jak zdradził podczas ostatniego wywiadu Joan Laporta, taki scenariusz nie był przez niego nawet brany pod uwagę. 

– Nigdy nie myślałem o zwolnieniu Xaviego, nawet przez chwilę. Wierzymy 100 procentowo w niego, jako naszego trenera i jesteśmy z niego dumni. On zna bardzo dobrze klub i wie, w jakim jesteśmy aktualnie momencie. Wie, że wciąż możemy się mocno rozwinąć. To nasz człowiek – stwierdził prezes Dumy Katalonii. 

Abstrahując od europejskich pucharów, Blaugrana bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie w lidze hiszpańskiej. Rundę zakończy jako lider tabeli z przewagą dwóch punktów nad Realem Madryt.

Przeczytaj: FC Barcelona obserwuje graczy ligowego rywala

Komentarze