Prezes La Ligi: być może kibice wrócą na stadiony w kwietniu lub maju

Ramon Sanchez Pizjuan
Ramon Sanchez Pizjuan PressFocus

Javier Tebas, prezes La Ligi, wyznał, że jeżeli liczba szczepień w lutym wzrośnie, a poziom zakażeń zmaleje, to kibice będą mogli na wiosnę wrócić na stadiony.

Javier Tebas wziął udział w piłkarskiej konferencji “Soccerex”. W jej trakcie wyznał, że powrót kibiców na stadiony na wiosnę jest możliwy.

Będzie to zależeć od najbliższych dwóch-trzech tygodni. Jeżeli w lutym wzrośnie liczba szczepień, a poziom zakażeń spadnie, to możliwe, że w kwietniu i maju będziemy mogli wrócić na stadiony – wyjaśnił prezes La Ligi.

Tebas uznał, że “koniec tunelu” do obecnej, nieciekawej sytuacji hiszpańskiej i światowej piłki nożnej. Ma ona związek z brakiem widowni, jaką obserwujemy od marca, nadejdzie wraz ze szczepionką. Ponadto, wiele zależeć będzie od szybkości jej podania ogółowi populacji. “Miejmy nadzieję, że zdarzy się to szybko” – dodał Tebas.

Prezes uznał też, że wzrost całkowitej zachorowalności na COVID-19 w Hiszpanii sprawił, że sytuacja jest teraz trudniejsza niż w czerwcu. Wówczas wznowiono rozgrywki celem zakończenia sezonu. Spowodowało to zaostrzenie protokołów sanitarnych.

Wymusiliśmy zmiany protokołów i ekstremalne kontrole. Nasz protokół jest bardziej skomplikowany, aby móc uniknąć przekładania meczów. To wymaga więcej pracy i komunikacji – powiedział.

Sytuacja finansowa hiszpańskich klubów wisi na włosku. Jaskrawym przykładem kryzysu jest Barcelona. Duma Katalonii w obliczu utraty pieniędzy z dnia meczowego, turystyki czy zwiedzania muzeum, nie jest w stanie kontrolować swojego zadłużenia.

Komentarze