Prezydent Atletico chce pozostania Diego Simeone i Luisa Suareza

Luis Suarez
Luis Suarez PressFocus

Enrique Cerezo wyznał, że pozostanie Luisa Suareza na Wanda Metropolitano zależy od samego zawodnika, podobnie jest w przypadku Diego Simeone.

Cerezo: myślę, że Suarez i Simeone zostaną

Atletico Madryt sięgnęło po pierwsze mistrzostwo kraju od siedmiu lat. Głównym autorem tego sukcesu jest, rzecz jasna, Diego Simeone. Wielką rolę odegrał również Luis Suarez, sprowadzony przed sezonem z Barcelony. Prezydent Los Colchoneros chce, by obaj panowie kontynuowali swoją karierę w stolicy Hiszpanii.

Luis Suarez to wspaniały, cudowny człowiek. Pokazał to na boisku, gdy po meczu podzielił się łzami i emocjami z Hiszpanami i całym światem. Jest świetnym graczem i strzelcem, a przy tym fantastyczną osobą. Jeżeli zapytasz mnie o przedłużenie jego umowy, powiem ci, że kontrakt jest gotowy. Teraz wszystko zależy od tego, czy on sam chce kontynuować u nas karierę. Myślę, że nie będzie miał żadnych wątpliwości – powiedział o doświadczonym napastniku Enrique Cerezo. – Diego Simeone ma na koncie najwięcej trofeów [osiem zdobył jako trener, a dwa jako zawodnik – przyp. PP]. Zrobi, co zechce. Jeżeli tylko chce u nas pozostać, będziemy kontynuować współpracę. Myślę, że jest zdecydowany, by u nas pozostać – dodał.

Prezydent Rojiblancos przyznał też, że jest “bardzo szczęśliwy” z powodu wygrania tytułu, ale uznawał nieobecność kibiców na trybunach jako “karę”.

Dla Atletico było to jedenaste mistrzostwo Hiszpanii w historii. Tylko Barcelona (26) i Real Madryt (34) mają ich na koncie więcej.

Komentarze