Prezydent Atletico zdementował plotki ws. wymiany piłkarzy

Joao Felix
Joao Felix fot. PressFocus

Antoine Griezmann według doniesień hiszpańskich mediów miał być brany pod uwagę przez władze Atletico Madryt w kontekście letnich wzmocnień. Tymczasem do Barcelony w zamian za Francuza miałby dołączyć Joax Felix. W zdecydowanym tonie głos w tej sprawie zabrał prezydent Los Colchoneros.

Atletico nie rozważa wymiany zawodników z Barceloną

Antoine Griezmann i plotka z jego ewentualnym powrotem do teamu z Madrytu zrodziła się kilka dni temu. Okazuje się jednak, że nie mam tematu ponownej gry reprezentanta Francji w ekipie z Wanda Metropolitano. Tym bardziej że mówiło się o przeprowadzce Griezmanna w kontekście wymiany za kluczowego piłkarza Atletico.

– To po prostu wymysły prasy. Joao Felix jest naszym zawodnikiem. Ostatecznie piłkarze grają tam, gdzie chcą. Griezmannn jest zawodnikiem Barcelony, a Joao gra w Atletico. Koniec tematu – mówił prezydent Atletico Enrique Cerezo w rozmowie przed kamerą Movistar+.

Joao Felix dołączył do teamu ze stolicy Hiszpanii latem 2019 roku za blisko 130 milionów euro. Aktualny kontrakt piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Dzisiaj rynkowa wartość zawodnika wynosi 80 milionów euro. Jak dotąd w koszulce Atletico piłkarz wystąpił łącznie w 75 meczach, w których zdobył 19 bramek, a ponadto zaliczył dziewięć asyst.

Tymczasem Griezmann do teamu z Camp Nou trafił dwa lata temu, kosztując 120 milionów euro. Francuski napastnik w szeregach Blaugrany rozegrał 98 meczów, strzelając w nich 34 gole. Reprezentant Francji ma też na swoim koncie 16 asyst.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze