Prezydent Barcelony: Trzeba przygotowywać klub na odejście Messiego

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Barcelona potwierdziła w zeszłym miesiącu transfer Frenkie de Jonga, który przeniesie się do Katalonii z Amsterdamu za kwotę 65 milionów funtów. Jak stwierdził prezydent klubu z Hiszpanii, Josep Maria Bartomeu, takie ruchy pokazują, że Blaugrana będzie gotowa na dalsze sukcesy nawet po odejściu na emeryturę Lionela Messiego.

Czytaj dalej…

– Musimy przygotować ten klub na przyszłość – powiedział Josep Maria Bartomeu Bartomeu.

– Sprowadzamy do zespołu świetnych młodych graczy, ponieważ chcemy kontynuować nasze sukcesy – dodał.

– Mój mandat będzie trwał jeszcze przez dwa sezony, a następnie opuszczę klub. Chce, żeby po moim odejściu, był on świetnie przygotowany na kolejne lata. Chce móc powiedzieć nowemu prezydentowi, że to nasza spuścizna – kontynuował.

– Do emerytury Messiego jeszcze daleka droga, ale musimy mieć świadomość, że on kiedyś powie dość. Trzeba się na to przygotowywać i w ruchach transferowych myśleć nawet o tej odległej przyszłości – zakończył.

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że Lionel Messi związany jest z Barceloną przez całą swoją profesjonalną karierę. W jej barwach zdobył m.in. dziewięć mistrzostw Hiszpanii, a także czterokrotnie podnosił puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Sam zawodnik został także pięciokrotnie nagrodzony Złotą Piłką. Jego aktualny kontrakt obowiązuje do 2021 roku.

Komentarze