Laporta: otrzymaliśmy wiele ofert z Premier League za Frenkiego

Joan Laporta
Joan Laporta fot. PressFocus

Prezydent FC Barcelony Joan Laporta podczas spotkania z socios wypowiedział się na wiele istotnych tematów. Jeden z nich dotyczył sytuacji i przyszłości Frenkiego de Jonga.

  • Joan Laporta spotkał się w niedzielę z socios FC Barcelony
  • Prezydent klubu wypowiedział się o sytuacji Frenkiego de Jonga
  • Przyznał, że latem otrzymano wiele ofert z Premier League za Holendra

“Nigdy nie naciskaliśmy na obniżenie wynagrodzenia”

Kibice FC Barcelony emocjonowali się latem sagą transferową z udziałem Frenkiego de Jonga. W mediach pojawiały się informacje o poważnym zainteresowaniu i ogromnych ofertach za reprezentanta Holandii, przede wszystkim z Wysp Brytyjskich. W swoich szeregach widziały go Manchester United oraz Chelsea.

Od samego początku de Jong zaznaczał, że zamierza pozostać na Camp Nou. Nieco inaczej na sprawę patrzyli włodarze “Dumy Katalonii”, którzy w przypadku sprzedaży środkowego pomocnika spróbowaliby ściągnąć Bernardo Silvę z Manchesteru City. Media donosiły, że nakłaniano go nawet na rozstanie.

Finalnie de Jong rozpoczął sezon w barwach FC Barcelony i w najbliższych miesiącach nigdzie się nie ruszy. W niedzielę przy okazji spotkania z socios prezydent klubu Joan Laporta potwierdził, że latem pojawiło się za niego wiele ofert z Premier League.

– Otrzymaliśmy wiele ofert z Premier League za Frenkiego, ogromne pieniądze. Zdecydowaliśmy się zatrzymać zawodnika o takiej jakości – przekonywał Laporta.

Odpowiedział on także na insynuacje dotyczące zmuszania zawodników do redukowania swoich pensji. Miałoby to pomóc Blaugranie w rejestrowaniu do rozgrywek nowych nabytków.

Nigdy nie zmuszaliśmy żadnego zawodnika do redukowania swoich zarobków. Pytaliśmy tylko o to w bardzo spokojnym tonie – twierdził.

Zobacz również: Występ Courtoisa w Klasyku pod znakiem zapytania

Komentarze