Prezydent Realu Madryt nie odpuszcza ws. Superligi

Florentino Perez
Florentino Perez Pressfocus

Superliga to projekt, którego główny autorem jest Florentino Perez. Prezydent Realu Madryt nie porzuca marzeń o tych rozgrywkach.

  • W sobotę 20 listopada odbyło się Walne Zgromadzenie Realu Madryt
  • W jego trakcie przemówił Florentino Perez
  • Prezydent Realu Madryt wypowiedział krytyczne słowa pod adresem UEFA

UEFA zaatakowana przez Pereza

W kwietniu do życia powołana została Superliga, czyli rozgrywki, które zrzeszały 12 klubów z: Premier League, La Ligi oraz Serie A. Projekt upadł jednak szybko. Jednym z powodów była presja, którą wywarła UEFA. Organizację te skrytykował główny twórca Superligi.

UEFA odrzuciła jakikolwiek dialog z Superligą i jednocześnie rozpowszechniała historie, które nie były prawdą. Poinformowano kibiców, że kluby założyciele chcą skończyć z ligami krajowymi. Grożono nam karami nieodpowiadającymi państwu prawa i poważnie obrażano prezesów klubów – powiedział Florentino Perez.

Jak to jest możliwe, że prezes UEFA publicznie obraża w słowach, których nie jestem w stanie tu powtórzyć, prezesa jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych klubów na świecie, jakim jest Juventus? Wszystkie chwyty były dozwolone, by skończyć z Superligą – dodał.

Jako europejskie kluby potrzebujemy profesjonalnych struktur zarządzania, które będą niezależne, przejrzyste i nie będą mieć konfliktu interesów. Struktur, które będą chronić nasze interesy wobec rosnących zagrożeń ze strony obcych podmiotów, które wykorzystują europejski futbol w innych celach – rzekł prezydent Realu Madryt.

Podstawą jest, by wszystkie kluby żyły ze środków, jakie same stworzą i by obce podmioty nie wykorzystywały klubów do celów, które nie są sportowe – kontynuował.

Puchar Europy stworzono, by kibice mogli oglądać najlepszy futbol. Tego chce też Superliga: atrakcyjniejszego, bardziej konkurencyjnego i bardziej solidarnego futbolu, by ten mógł pozostać globalnym sportem, który będzie ekscytował fanów na całym świecie – wyjaśnił Florentino Perez.

Czytaj także: Real Madryt znalazł receptę na ominięcie limitu obcokrajowców

Komentarze