Wielki cios dla Barcelony!

Fati z nagrodą piłkarza września w LaLiga
Fati z nagrodą piłkarza września w LaLiga PressFocus

Ansu Fati został zmieniony w przerwie dzisiejszego meczu Barcelony z Realem Betis (5:2). Już na konferencji pomeczowej Ronald Koeman wyznał, że młody Hiszpan cierpiał na pewne dolegliwości, ale wygląda na to, że rozbrat skrzydłowego z boiskiem okaże się dłuższy niż przewidywano.

– Testy przeprowadzone w sobotę wykazały, że zawodnik pierwszej drużyny Ansu Fati odniósł kontuzję łąkotki w lewym kolanie. W najbliższych dniach ustalone zostanie konieczne leczenie – możemy przeczytać na oficjalnej stronie FC Barcelony.

Tak lakoniczne tłumaczenie nie oddaje pełnej powagi sytuacji. Według ”Marki” Ansu Fatiego czeka co najmniej miesięczna przerwa od gry, która może przedłużyć się nawet do pięciu miesięcy. Rzecz jasna skrzydłowy nie poleci na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii.

18-latek w 32 minucie sobotniego meczu Barcelony z Realem Betis został sfaulowany w polu karnym przez Aissę Mandiego. Wywalczonego przez Hiszpana rzutu karnego nie wykorzystał Antoine Griezmann, a sam skrzydłowy szybko został wzięty pod opiekę przez klubowych lekarzy. Choć zdołał wrócić do gry na ostatni kwadrans pierwszej połowy, po przerwie na boisko już nie wrócił.

To wielki cios dla Barcelony. Ansu Fati jest w tym sezonie jednym z liderów swojej drużyny. Pomimo swego młodego wieku młody Hiszpan jest drugim najlepszym strzelcem wicemistrzów Hiszpanii, ustępując jedynie Lionelowi Messiemu. W tym sezonie Fati zdobywał już gole przeciwko Realowi Madryt, Ferencvarosowi, Celcie Vigo i Villarrealowi. Jego utrata z pewnością przysporzy Ronaldowi Koemanowi kilka nieprzespanych nocy.