Dani Alves odpocznie od piłkarskich obowiązków. Wszystko przez brutalny faul na Yannicku Carrasco, za który Brazylijczyk otrzymał czerwoną kartkę. Początkowo 38-latek miał pauzować tylko w następnym spotkaniu. Jak się okazało, komisja dyscyplinarna La Liga wydłużyła karę do dwóch występów.

• Dani Alves otrzymał zawieszenie na dwa mecze
  • Podczas rywalizacji Barcy z Atletico, defensor z premedytacją sfaulował Carrasco
  • Stąd też 38-latek nie zagra w derbach Katalonii oraz przeciwko Valencii

Dani Alves z surowszą karą za faul na Carrasco

Dani Alves zanotował świetny start w drugiej przygodzie w Katalonii. Brazylijczyk dba o dobrą atmosferę w szatni i na treningach, ale też spełnia oczekiwania Xaviego w defensywie. Jak dotąd wystąpił w pięciu spotkaniach, notując w nich gola i trzy asysty.

To właśnie podczas rywalizacji z Atletico, popisał się przytomnym kluczowym podaniem do Alby, co później Hiszpan zamienił na przepiękną bramkę wyrównującą. Natomiast na początku drugiej połowy strzelił czwartego gola dla FC Barcelony, zabijając marzenia Rojiblanco na korzystny rezultat końcowy.

Niemniej jego udział w tym boju zakończył się już w 69. minucie. Wszystko przez czerwoną kartkę. Sędzia ukarał piłkarza za brutalny faul na Yannicku Carrasco. Belg został trafiony z premedytacją pod kolano, podczas gdy w ogóle nie był przy piłce. Dani Alves musiał zejść do szatni, ale finalnie Barca zainkasowała całą pulę (4:2).

Najnowsze wieści z Hiszpanii twierdzą jednak, że obrońca nie będzie pauzował tylko w najbliższych derbach Katalonii, jak wcześniej zakładano. Komisja dyscyplinarna La Liga postanowiła wydłużyć karę do dwóch meczy. Dlatego też, Brazylijczyk nie zagra jeszcze przeciwko Valencii.