Problemy fizyczne Hiszpanów w meczu z Polakami

Rodri w pojedynku z Moderem
Rodri w pojedynku z Moderem PressFocus

Spotkanie z Polakami zakończyło się dla Hiszpanów niespodziewanym remisem. Madrycki AS wymienił zawodników, którzy mieli największe problemy w starciu z Biało-czerwonymi i zastanawia się, jak z tej sytuacji wybrnie Luis Enrique.

  • Reprezentacja Hiszpanii niespodziewanie zremisowała z Polską 1:1
  • Oznacza to, że po dwóch meczach La Roja ma na koncie zaledwie dwa punkty
  • AS wymienił zawodników, którzy zawiedli fizycznie przeciwko Biało-czerwonym

Laporte, Pedri, Rodri i Alba z różnymi problemami w meczu z Polską

Aymeric Laporte jest głównym winnym utraty bramki zdobytej przez Roberta Lewandowskiego. Polak zdemolował w powietrzu zawodnika Manchesteru City, a i w pierwszej połowie miał jedną dogodną okazję do pokonania Unaia Simona. I ponownie w strefie chronionej przez naturalizowanego Hiszpana. AS podkreśla, że eksperyment z dwoma lewonożnymi stoperami nie zdaje egzaminu, a kibice reprezentacji tęsknią za Sergio Ramosem czy Raulem Albiolem, którzy byli brani pod uwagę w trakcie selekcji graczy na Euro 2020.

Pedri jest uważany za gwiazdę światowego futbolu, ale w meczu z Polską widać było jego braki kondycyjne. Ma to zapewne związek z niezwykłą, jak na 18-latka, eksploatacją w trakcie debiutanckiego sezonu w Barcelonie. Mimo tego Luis Enrique pozostawił go na boisku do końca spotkania. Wolał nawet zmienić Koke, mimo że ten prezentował się lepiej niż perełka Dumy Katalonii, która nie potrafiła wygrać pojedynków fizycznych z polskimi pomocnikami.

Rodri boryka się z podobnymi problemami. Jest ofiarą niezwykle napiętego, minionego sezonu Manchesteru City. W swoim klubie pomocnik rozpoczyna akcje. Luis Enrique stawia jednak na futbol bardziej bezpośredni, przez co Rodri mniej uczestniczy w grze. AS podkreśla jednak, że pomocnik ma odpowiednie warunki i mentalność, by się dostosować i odwrócić swoją sytuację.

Ostatnim z kwestionowanych zawodników jest Jordi Alba, nomen omen, wybrany graczem spotkania. Na jego przykładzie najlepiej widać było, że w hiszpańskim baku brakowało paliwa – zwłaszcza w końcówce starcia. Lewy obrońca zaczął bardzo dobrze, ale być może Enrique powinien w drugiej połowie wprowadzić za niego Jose Gayę.

Wymienieni zawodnicy nie są uznawani za antybohaterów meczu z Polską. Znając ich poziom, wymaga się od nich jednak o wiele więcej. Podobnie, zresztą, jak od Alvaro Moraty czy Gerarda Moreno. Już w środę Hiszpanie zagrają ze Słowakami o awans i tam muszą już sięgnąć po trzy punkty.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze