Wizerunkowe problemy Griezmanna

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann PressFocus

Japoński koncern Konami zdecydował się zrezygnować z usług Antoine’a Griezmanna jako ambasadora swojej marki. Ma to związek z aferą na tle rasistowskim. Ta ujrzała światło dzienne w ostatnich dniach, a udział brał w niej również Ousmane Dembele.

  • W sieci pojawiło się wideo, na którym Antoine Griezmann i Ousmane Dembele naśmiewają się z pracowników hotelu na tle rasistowskim
  • Starszy z Francuzów przeprosił, ale mimo tego Konami – wydawca gier z popularnej serii Pro Evolution Soccer- zdecydował się zrezygnować z usług Griezmanna w roli ambasadora marki

Griezmann nie jest już ambasadorem Konami

Problemy i zawirowania publiczne nie opuszczają Antoine’a Griezmanna. Do konfliktów, jakie panują w szatni reprezentacji Francji po odpadnięciu z Euro 2020 oraz niepewnej sytuacji w Barcelonie doszła napastnikowi kolejna niemiła sytuacja.

Kilka dni temu w sieci pojawiło się wideo ze zgrupowania Les Bleus sprzed dwóch lat. Na nim Griezmann wraz Ousmane’em Dembele naśmiewają się z osób azjatyckiego pochodzenia, które naprawiały telewizor francuskich napastników.

Po opublikowaniu filmiku zawodnicy przeprosili, ale i tak wprawili we wściekłość właściciela firmy Rakuten. Hiroshi Mikitani, szef firmy, napisał nawet tweeta, na którym prosił Barcelonę o wyjaśnienia. Przypomnijmy, że to właśnie Rakuten jest jednym z głównych sponsorów Dumy Katalonii i ma zapewnione najważniejsze miejsce na koszulkach zespołu. Griezmann zadzwonił ponoć do Mikataniego i osobiście go przeprosił, a Dembele ma to uczynić niebawem.

Firma Konami – znana, choćby z produkcji i wydawania serii gier piłkarskich Pro Evolution Soccer – poinformowała zaś, że Griezmann nie będzie już jej ambasadorem. 30-latek pełnił tę funkcję przez zaledwie kilka tygodni.

Przeczytaj również: Barcelona chce rozwiązać kontrakty dwóch piłkarzy, ale spotyka się ze ścianą.

Komentarze