Problemy Realu przed meczem z Sevillą

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

Już w niedzielę Sevilla zmierzy się z Realem Madryt. Aż trzech graczy Królewskich przypłaciło zdrowiem mecz z Chelsea (2:3) i może nie wystąpić w hicie La Ligi.

• W niedzielę Real Madryt zmierzy się w ważnym spotkaniu z Sevillą
  • W starciu z Chelsea aż trzech graczy doznało kontuzji. Występ Ferlanda Mendy’ego, Karima Benzemy i Marcelo stoi pod znakiem zapytania
  • Królewscy mają dwanaście punktów przewagi nad drugą Barceloną i trzecią Sevillą

Real bez lidera przeciwko Sevilli?

Już dawno kibice Realu Madryt nie cieszyli się z przegranego meczu tak, jak we wtorek. Porażka z Chelsea (2:3) oznaczała bowiem awans do półfinału Ligi Mistrzów. Gol Rodrygo doprowadził do dogrywki, w której ponownie błysnął Karim Benzema. Dwie godziny intensywnego spotkania odbiły się jednak na stanie zdrowia zawodników Carlo Ancelottiego.

Niemal wykluczony jest występ przeciwko Sevilli w wykonaniu Marcelo. Brazylijczyk doznał przykurczu lewego mięśnia przywodziciela. Niebawem przejdzie badania w klubowym ośrodku. One wykażą, jak długa przerwa czeka defensora.

W pełni zdrowy nie jest również Ferland Mendy, co tworzy większy problem. Jeżeli bowiem Francuz nie będzie mógł zagrać, trener nie będzie miał kim obsadzić lewej obrony.

Ancelotti mówił po meczu, że Karim Benzema nie doznał kontuzji, ale napastnik jest mocno poobijany. Dopiero w czwartek przejdzie badania, ale klub nie zamierza ryzykować. Jeżeli Francuz nie będzie w pełni gotowy, rozpocznie mecz z Sevillą na ławce rezerwowych.