Ból głowy Zidane’a przed meczem z Villarreal

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Bolesna porażka Realu Madryt z Valencią (1:4) tuż przed rozpoczęciem przerwy reprezentacyjnej była potężnym ciosem dla Królewskich, ale nadchodzący tydzień może okazać się jeszcze trudniejszy. Wielu zawodników w Madrycie jest kontuzjowanych i, zwłaszcza w sobotnim pojedynku Realu z Villarrealem, Zidane może mieć problem ze skompletowaniem zdolnej do gry czwórki obrońców.

Czytaj dalej…

Ze zgrupowań swoich reprezentacji z kontuzjami wrócił podstawowy duet stoperów, czyli Sergio Ramos i Raphael Varane. Kontuzje wydają się niegroźne – obaj mają dziś przejść badanie rezonansem magnetycznym – ale ich występ w sobotnim spotkaniu stoi pod znakiem zapytania. W tym kontekście mowa zwłaszcza o Ramosie, bo choć jego uraz mięśniowy wydaje się lekki, to nawet takie wymagają kilku dni rehabilitacji. “Onda Cero” informuje, że Varane cierpi jedynie na stłuczenie i prawdopodobnie będzie do dyspozycji Zidane’a w starciu na Estadio de la Ceramica. Eder Militao nadal nie może wrócić do wspólnych treningów przez przedłużające się problemy z koronawirusem. Partnerować Francuzowi będzie więc zapewne Nacho, który od kilku dni trenuje z kolegami, ale nie rozegrał jeszcze ani minuty od spotkania przeciwko Barcelonie (2:1) miesiąc temu, w którym doznał urazu. Nawet, jeśli Hiszpan jest zdolny do gry, to zestawienie go na środku obrony z chimerycznym Varane’em przeciwko dobrze dysponowanemu atakowi Villarreal dowodzonemu przez Gerarda Moreno wydaje się być ryzykowne.

Do zdrowia wrócił też Ferland Mendy, którego kontuzja mięśniowa kosztowała powołanie do reprezentacji Francji. Oznacza to, że Zidane ma do dyspozycji obu lewych obrońców – Marcelo nic nie dolega. Sytuacja ma się gorzej, jeśli chodzi o drugą stronę boiska. Zarówno Dani Carvajal, jak i Alvaro Odriozola są w trakcie powrotu do pełni sił. Wiele wskazuje jednak na to, że bliżej gry jest Carvajal. Hiszpan w ostatnich dniach trenował już z kolegami i choć ma pewne braki, będzie do dyspozycji Zidane’a. Opcją na prawą stronę defensywy pozostaje także Lucas Vazquez.

W kontekście francuskiego trenera zawsze trudno przewidzieć wyjściowy skład, ale liczne absencje w linii defensywnej narzucają mu z góry eksperymentalne rozwiązania i na jakiekolwiek się nie zdecyduje, możemy być pewni kontrowersji.

Komentarze