REKLAMA
REKLAMA

Profil użytkownika

emblemat
hablador
obserwuj
utworzony : 04 lutego 2018 21:54
ostatnie logowanie : 06 lipca 2020 17:23  |  Status: offline
imię i nazwisko :
email :ukryty
miasto :
rok urodzenia :2000  (20 lat)
ulubiona drużyna :
ulubiony zawodnik :
ulubione rozgrywki :

Aktywność osób obserwowanych

nikogo nie obserwujeOstatnie 20 komentarzy użytkownika

artykuł: Pewny triumf Barcelony!
06.07.2020 10:50
Mecz łatwy dla Barcelony, głownie za sprawą rywala, który pozostawił sporo miejsca na rozegranie. Przyjemnie się oglądało to spotkanie, wyglądało to lekko, łatwo i przyjemnie. Bramki prawdziwą ozdobą tego spotkania, z perłą Griezmana na czele.

Znacznie bardziej Barca podobała mi się po zmianach. Przede wszystkim z Puigiem na rozegraniu Barca zyskuje sporo na nieprzewidywalności, a zespół gra na dwa silniki. Messi jest odciążony, a zespół staje się trudniejszy do rozczytania. Podanie Puiga zewnętrzną częścią stopy to było takie cudo, że mnie zamurowało i pokazało potencjał chłopaka.

Nie ukrywajmy, meczów z taką ilością swobody Barca ma niewiele i z wyjściową pomocą rozegranie będzie niemrawe. Stawianie na Puiga jako rozgrywającego o nieszablonowej wizji gry z narzędziami by ją wprowadzić w życie jest koniecznością. Zostawianie go na ławce to sabotaż.

@DiffretAngle

A propos systematyczności Realu. Popatrz na sytuację przy golu Barcy na 4:1. Sędzia z VAR-u cofnął się o kilka sekund z akcją żeby wyłapać spalonego Vidala i słusznie.
W meczu Realu wczoraj sędzia nie cofnął się kilka sekund do faulu Militao i spalonego (aż 2 nielegalne zagrania!!!)i dał karny Realowi.
To nie Real jest konsekwentny, tylko sędziowie konsekwentnie gwiżdżą w ostatnich meczach pod Real. To nie są równe warunki dla wszystkich.

A w ogóle co to jest za gadanie? Barca gra słabo więc nie zasługuje na mistrza, a Real, który bez podpórek sędziowskich jest równie słaby, zasługuje na niego? Co to za absurd? Przecież tych zespołów nie dzieli 15 punktów ale zaledwie 4 i to nie wypracowane na murawie.
artykuł: Real Madryt wygrywa w Kraju Basków. Tytuł coraz bliżej
05.07.2020 22:05
@Krax

Ale widzisz, skoro piszesz "Ważne, zasłużone 3 punkty" tzn, że uznajesz, że wszystko co się wydarzyło w tym meczu było ok.
A przed faulem na Marcelo w tej samej akcji był spalony Asencio i Faul Militao, sędzia mimo tego nie przerwał akcji. Do karnego w ogóle nie powinno dojść.

To skoro w tak oczywistej sytuacji nie widzisz problemu, to jaki sens ma rozmawianie o innych błędach? Przecież na dzień dobry jesteś skrajnie stronniczy. Więc nawet jeśli przypomnimy faul Lengleta, nic to nie zmienia w Twoim podejściu, skoro będziesz się wszystkiego wypierał.
Jednym faulem Lengleta symetrii nie zrobisz, tym bardziej, że ostatnio Barcy nie podyktowano karnego za faul na Leo, więc to się mniej więcej u Barcy równoważy w sezonie.

@Ronaldo324

Jeśli uznamy, że sędzia Oliver ma rację (a powołujemy się na niego konsekwentnie), ciągle pozostaje sytuacja opisana powyżej dot. akcji przed karnym dla Realu, a to jest nie do obrony i wpłynęło na wynik meczu, czyli go wypaczyło.

Ok, już nie chcę smęcić, ale za dużo tych sędziów-cwanych gap.
Tylko jak tu z czystym sumieniem gratulować wygranej? Człowiek chciałby a okoliczności ciążą.artykuł: Real Madryt wygrywa w Kraju Basków. Tytuł coraz bliżej
05.07.2020 18:50
@RaulMadrid

A jakbyś skomentował wydarzenia przed karnym Marcelo? Np. gdzie pewien miły pan w białym stroju chodzi przy podaniu kolegi? Albo jak pewien miły pan rywalizuje o piłkę z Garcią.

https://ibb.co/3kp67kV

Liczę na rzeczową odpowiedź :)
artykuł: Real Madryt wygrywa w Kraju Basków. Tytuł coraz bliżej
05.07.2020 17:42
*Realu z dużej litery, przepraszam
artykuł: Real Madryt wygrywa w Kraju Basków. Tytuł coraz bliżej
05.07.2020 17:41
Tu się karny gwizdnie, tam się faulu nie zauważy, tu karnego się nie dostrzeże. Hmm i zrobi się 7 punktów w tabeli.

Przypominam nieintencjonalny faul Naniego na Arbeloi z LM, za który Portugalczyk dostał czerwień, w meczu z Realem. Więc intencjonalność tu nie zwalnia z odpowiedzialności. A Ramos dziś faulował w polu karnym, piłka nie była w momencie faulu kierowana do Garcii więc o spalonym nie może być mowy.

Na szybko, brak gwizdka przy faulu na Garcii, brak gwizdka przy faulu Carvajala przed golem Viniciusa z Mallorcą (na 1:0), brak karnego za faul na Messim z Celtą. 3 decyzje trudne do obrony. Dla odmiany, przy faulach na zawodnikach Realu nie ma wątpliwości.

Reasumując, przy neutralnych decyzjach, rywalizacja o mistrza byłaby w toku i na styku.

@DiffretAngle

Mam odmienne zdanie co do wpływu decyzji sędziowskich na ten sezon, przy czym te decyzje pochodzą z części sezonu po przerwie pandemicznej. Przelicz sobie te błędy na różnice punktowe i zobaczysz, że Barca i Real byłyby w zasięgu.

Czy gdyby nie dyktowano karnych dla realu, to powiedziałbyś, że Barca lideruje uczciwie?

Ale ta końcówka sezonu w Hiszpanii obrzydza mi futbol.
artykuł: Media: Messi zawiesił rozmowy ws. nowego kontraktu
05.07.2020 10:24
Z Kijowem miało być, no jasne. Ależ to była kompromitacja, uff.
artykuł: Villarreal CF - FC Barcelona. Zapowiedź, typy, kursy
04.07.2020 10:13
Villareal stoi na barcelońską trumienką z młotkiem i gwoździem ...
artykuł: Media: Messi zawiesił rozmowy ws. nowego kontraktu
04.07.2020 10:11
@DiffretAngle

Ci którzy zaczęli kibicować Barcy za czasów Guardioli, mogą mieć wypaczone pojęcie na temat tego co jest standardem w Barcy.
Te tortury za van Gaala, kompromitacje z Szachtarem, kilka sezonów bez trofeów, ot typowe problemy każdego klubu z czołówki w Europie.

Dla mnie sezon bez trofeum to żaden szok, raczej przypomnienie czego możemy doświadczyć wkrótce w znacznie większym stopniu. Przecież w La Liga obowiązują cykle, raz dominują Katalończycy raz Królewscy. I są to np. 4 mistrzostwa w 5 lat. A to, że Barca wyciągnęła ten okres do 13 lat jest całkowitym wynaturzeniem i marzeniem każdego kibica Barcy.

Co więcej, ten rok może okazać się rokiem przerwy, wcale nie jest powiedziane, że Barca nie wróci do wygrywania za rok i cykl wydłuży się o kolejne lata.

Ja mam pierwsze skojarzenia z La Ligą z lat 80-tych i słynne przewrotki Hugo Sancheza w Sportowej Niedzieli. Wtedy nie wiedziałem czy kibicować Realowi czy Barcy. Lubiłem oba kluby. Ale od momentu gdy zobaczyłem na początku lar 90-tych Barcę na żywo w TV nie miałem żadnych wątpliwości.
artykuł: Athletic Bilbao - Real Madryt. Zapowiedź, typy, kursy
04.07.2020 09:59
Ostatnio udało się Realowi prześliznąć na karnym z cyklu "jakiś tam kontakt był" i Carvajal "poszukał kontaktu". Czyli widzimy, ze Real już na ostatnich oparach, nie będąc w stanie wykreować groźnych sytuacji zdołał doczepić się koniuszkami paznokci szalupy ratunkowej.

Powyższy opis pokazuje, że paliwo w baku wyczerpuje się. Dlatego zasadnym będzie przewidywać 3-bramkową wygraną gospodarzy, względnie 1-brakowy najniższy wymiar kary.
artykuł: Media: Messi zawiesił rozmowy ws. nowego kontraktu
03.07.2020 21:31
@Wardogs

Przepraszam, że to powiem ale cała Twoja analiza nadaje się do śmietnika. Tak mnie osłabiłeś,że nawet nie mam siły uzasadniać dlaczego. Ermac w sumie celnie Cię podsumował w jednym punkcie, kolejne lepiej nie wyglądają.

Zorientuj się najpierw w sprawach klubu a potem wypowiadaj, please. Bez urazy.

@RaulMadrid

Ciekawy głos z obozu Królewskich, więc się odniosę.

Racja, że istnieje życie po każdym piłkarzu, ale pamiętaj, że era Messiego to totalna dominacja w Hiszpanii i 4LM. Dominacja tak wielka, że gdzieś była informacja o zrównaniu się w liczbie trofeów z Twoim ulubionym klubem.

Messi dostarcza tyle jakości (nadal jest to poziom niedostępny dla nikogo), że spokojnie w oparciu o niego można zbudować zespół zwycięski na wielu frontach.

Oczywiście ocena, że Messi notuje statystyki i tylko statystyki jest bardzo niemerytoryczna i skrajnie niesprawiedliwa,ponieważ choćby w ostatnich 2 sezonach to oznaczało 2 mistrzostwa Hiszpanii i puchar Króla. Chyba, że przyjmiemy (absurdalnie), że liczy  się tylko LM. Wtedy możemy uznać, że kariery większości piłkarzy są bez sensu, a skoro trwają przez kilkanaście lat, to bez sensu biegają za statystykami.
Tak nie jest, praktycznie każdy sezon Messiego to trofea, obecnie zapowiada się na pusty przebieg, ale poczekajmy z LM.

To co Ty nazywasz toksycznym związkiem, jest zwykłą niekompetencją zarządu(katastrofa transferowa - sumy + brak celowości) oraz nieumiejętnym dobieraniem trenerów, którzy nie są w stanie odmłodzić składu, nadać wizji, zenergetyzować zespołu. Jest parę świętych krów i klub nie chce im podziękować. Krowy należy odsunąć, a Messiego zostawić.

Nowe nie jest gorsze, powiadasz. To ja Ci gwarantuję, że choćby nie wiem co się działo, nowe nie będzie lepsze. Taka dominacja w La Lidze, w Copa del Rey, i sukcesy w LM, jakie mają miejsce za Messiego nie ma prawa się powtórzyć w bliższym czasie bez Messiego. Hipotetycznie tak, ale faktycznie to być może już zmierzch (oby nie) złotego okresu w dziejach klubu.

Kibice Barcy są tak rozpieszczeni, że zapomnieli jak to jest czegoś nie wygrać w sezonie. Jest to bardzo wymowne.

A co do Messiego, Barca ma do dyspozycji najlepszego zawodnika na świecie. Szkoda, że nie potrafi go zagospodarować. Zamiast odcinać kupony od sławy i pykać po 40 bramek na sezon po wybitnych akcjach kolegów, korzystając ze świetnej gry zespołu, Messi dalej musi dźwigać brzemię odpowiedzialności w stopniu, który jest niedorzeczny jak na 33 letniego piłkarza. Albo to się zmieni, albo Messi się zajedzie fizycznie, a zespół będzie się pogrążał.

Podsumowując, obwinianie Messiego jest modne, ale nie uzasadnione. Ja widzę Leo grającego w Barcy przez kolejne 4 lata, w nowo zdefiniowanej, nieco ograniczonej roli, pod wodzą trenera z charyzmą i wracającego z klubem na zwycięską ścieżkę.

Jest jednak pewna przeszkoda: szkodnik w okularkach Bartomeu.

artykuł: Setien na wylocie z Barcy, zastąpi go Xavi?
03.07.2020 16:33
Z tego co doczytałem w innych mediach, Xavi nie da sobie w kaszę dmuchać, tzn. nie będzie popychadłem prezesa, tylko domaga się realnego wpływu na politykę kadrową, co umożliwi mu dobieranie zawodników do własnej koncepcji.

Wydaje się na piśmie być człowiekiem, który wie czego chce. Takiego trenera w Barcy widziałbym chętnie. Pozostaje dwa pytania, czy on ma aby odpowiednie kwalifikacje jako trener? I drugie  ważniejsze, czy on ma odpowiednie kwalifikacje by trenować jako trener Barcy? Wbrew pozorom, to są 2 zupełnie różne pytania a my kompletnie nie znamy odpowiedzi na żadne z nich.
artykuł: Real pokonuje Getafe!
03.07.2020 10:11
@Real Madridista

Bardzo dobrze zrobiłeś, tylko byś się zmęczył psychicznie.

Gdyby nie ten karny, to Real pewnie z gry by gola nie wsadził. Swoją drogą z moich obserwacji z różnych meczów wynika, że karne dyktuje się często nie za faktyczne faule, tylko za szukanie faulu. Autentycznie decydują jakieś muśnięcia, a nie faktyczne wycięcia rywala. Nie rozumiem dlaczego, ale to pokazuje, że defensorzy muszą się pilnować.

Real wczoraj bez kreatywności, polotu, z Viniciusem na wstecznym z kompletnym brakiem pomysłu i przyspieszenia. Sporo interwencji Courtois na linii w 1 połowie ,świetnie się spisywał w bramce, jednak jego gra nogami wczoraj to dramat.

Nie zgadzam się do końca z Jokerem. Obserwuję zarówno mecze Barcy i Realu i twierdzę, że choć Real czasem męczy bułę, jest solidniejszy w defensywie, a liczba straconych goli nie kłamie. Trudno przeciw Realowi kieruje się czyste sytuacje bramkowe a wczoraj Getafe mimo sporej przewagi optycznej fragmentami i kilku groźnych strzałów nie postraszyło zbytnio Królewskich. Ma się wrażenie, że Real ma mecze pod kontrolą.

Z Barcą jest tak, że rywal tworzy groźne sytuacje a obrońcy Barcy ratują się desperackimi interwencjami. Do dziś gdy przypomnę sobie 2 połowy z Sevillą czy Celta to mnie krew zalewa. Messi i spółka całkowicie tracili kontrolę na wydarzeniami i nawet jeśli w 1 połowach gra wyglądała dobrze, 2 połowy przyniosły diametralną odmianę.

Szkoda mi meczu z Getafe bo było blisko utraty punktów. Jeśli Real  nie przegra w niedzielę lecę do kwiaciarni po bukiecik z gratulacjami.
artykuł: Real Madryt - Getafe CF. Zapowiedź, typy, kursy
01.07.2020 18:55
Skoro już zostałem wywołany do tablicy. Niestety, ale tylko wybitnie naiwny obserwator La Ligi mógłby wytypować wygraną Realu.

Otóż Getafe to 5 zespół w tabeli. Nie przegrał od 4 kolejek. Walczy o występ w LM co da niewątpliwie kopa. Dodatkowo, nastąpi psychiczne rozluźnienie graczy Realu, po przypisaniu sobie mistrza kraju po wczorajszym remisie Barcy.
Stąd zasadnym będzie wytypować 3-bramkową wygraną gości, ewentualna i narzucająca się 1-bramkowa wygrana też wleje nadzieję w serca kibiców klubu z Katalonii.
artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
01.07.2020 11:23
@JohnyKozak123

No tak następny specjalista od tego kto powinien dostać Złota Piłkę.
No to przyznaję nagrodę Dijkowi, drugi jest Salah, trzeci Messi.

Czyli Twoim zdaniem, trzeci zawodnik świata "grał gorzej". To jak w takim razie grali inni zawodnicy?

O Mullerze z 21 asystami w lidze mówi się, że ma którąś tam młodość i jest genialny. O de Bruyne z 16 asystami mówi się, że to geniusz rozegrania.

A Messi z 17 asystami po 33 kolejkach gra gorzej, nie wspominając o zdobytych bramkach.

Znaj umiar mocium Panie, Messi to absolutny fenomen, więc kompletnie nie rozumiem o czym Ty mówisz.

A czy dobiega końca ot czas pokaże. Okazuje się takim fenomenem, że nawet wyrokowanie kiedy się skończy jest bardzo ryzykowne
artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
01.07.2020 10:44
@JohnyKozak123

Czyli z Twojego wpisu wynika, że w zeszłym sezonie Złotą Piłkę otrzymał zawodnik, który "gra gorzej". To jak grają w takim razie inni zawodnicy?

Mi bardzo podoba się Messi cofnięty i skupiony w większym stopniu na rozegraniu. A że większość kibiców rozumuje, że dobry mecz Messiego to gol, to później im niestety wychodzi, że to jest gorszy sezon.artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
01.07.2020 00:18
W ostatnich 2 meczach Barca 4-krotnie była na prowadzeniu i 4-krotnie to prowadzenie oddawała. Tak nie gra zespół, który narzuca swoje warunki. Jedno słowo, które mi się nasuwa patrząc na ten zespół to marazm.

Za dzisiejszy mecz daję dużego plusa Puigowi, który z twardo grającymi Madrytczykami, zademonstrował żywiołowość, dobry przegląd pola, kilkukrotnie świetnymi podaniami przyspieszał akcje i był miłą wizualną odmianą w przeciwieństwie do większości kolegów.

Co do karnych nie mam zastrzeżeń, 2 pierwsze miękkie ale były, z kolei w 3 sytuacji Semedo przebiegł za Carrasco w sposób niedozwolony z kontaktem więc decyzja sędziego była poprawna.

Atleti w dobrej formie. Czy Live czy Barca grają swoje, czują swoją wartość, wiedzą, że nie ma takiej przeszkody, której by nie pokonali.

Co do perspektyw Barcy na ten sezon, no cóż. Do mistrza potrzeba będzie praktycznie cudu. Najgorsze, że każdy hipotetycznie trudniejszy mecz okazuje się dla Barcy trudny. Progresu nie było i nie ma i pewnie nie będzie. Można się oszukiwać, że jeszcze Liga Mistrzów, ale remisami się jej nie wygra, a i w te remisy coraz trudniej uwierzyć.

Kolejny smutny wieczór dla kibiców Barcy, jakże smutnego sezonu. Może się skończyć bez nowego pucharu w klubowej gablocie. Bałagan jaki panuje w tym klubie od dłuższego czasu, wychodzi już spod każdego dywanu. Czy Bartomeu będzie dalej podtrzymywał agonię zespołu w przyszłym sezonie? Czas pokaże.

Mimo wszystko głowy do góry, czasem trzeba dostać mocno po ryju, żeby się opamiętać.
artykuł: Setien straci pracę? Jest ultimatum Barcelony
30.06.2020 20:37
Setiena można by oceniać gdyby dostał szansę na przygotowanie zespołu wg swojej koncepcji, z pewnymi zmianami personalnymi i możliwością poeksperymentowania.
Teraz jest pod presją wyniku, nawet nie próbuje grać swojej atrakcyjnej piłki.
Trochę to wygląda jakby jednego trenera, który był pod ścianą zastąpił kolejny, dokładnie pod tą samą ścianą.

Jeszcze przed meczem z Celtą wydawało mi się, że Setien nieco ustabilizował grę defensywną, ale po meczu nawet tego nie widać. Gra ofensywna leży.

Nie spodziewałem się cudów, ale też nie spodziewałem się, że jedna stagnacja zostanie zastąpiona przez inną. Gdzie jest ta gra prostopadła i zmiejszenie odpowiedzialności Messiego?
artykuł: FC Barcelona - Atletico Madryt. Zapowiedź, typy, kursy
30.06.2020 19:34
hugo wyczerpał temat. Cholera, trzeba będzie swoją zapowiedź meczową opatentować.
artykuł: Media: Arthur Melo i Pjanic podpisali umowy
29.06.2020 14:43
Takie transfery jak Pjanicia do klubu, czy Arthura z klubu nie są przyczyną problemów w Barcy. One są ich skutkiem.
artykuł: Real górą w Barcelonie
29.06.2020 00:20
Dowieźli, niestety.
Po Messim, Benzema to piłkarz numer 2 tej ligi. Rewelacyjny facet, dziś kolejny przebłysk jego geniuszu dał Królewskim cenne 3 punkty. Żadne statystyki nie oddają tego jak pożyteczny i inteligentny jest Francuz na murawie.
Oglądałem głównie 1 połowę i mecz nie zachwycał. Real dominował a Espanyol próbował się odgryzać na ile ich było stać. Zidane sporo rotuje składem, a mimo wszystko zespół trzyma poziom.
Wyścig 2 koni trwa...

Obserwuje użytkowników

lp Użytkownik Data dodania
Lista jest pusta

Obserwują użytkownika

lp Użytkownik Data
1.Wardogs18-12-2018