REKLAMA
REKLAMA

Profil użytkownika

emblemat
vahuPL
obserwuj
utworzony : 03 maja 2016 18:39
ostatnie logowanie : 30 listopada 2020 15:39  |  Status: offline
imię i nazwisko :
email :ukryty
miasto :
rok urodzenia :1983  (37 lat)
ulubiona drużyna :
Inter
ulubiony zawodnik :
J. Zanetti
ulubione rozgrywki :

Aktywność osób obserwowanych

nikogo nie obserwujeOstatnie 20 komentarzy użytkownika

artykuł: Cavani oskarżony o rasizm
30.11.2020 18:32
@Italia00 - 100% zgody co do pierwszego fragmentu twojej wypowiedzi. Tylko zwróć uwagę choćby na to forum i powiedz, czy to co napisałeś nadal wydaje ci się takie oczywiste.

Nie zgodzę się też, że to wypowiedź prywatna, bo zrobiła to osoba publiczna (Cavani), będąca wzorem dla naprawdę dużej rzeszy młodych osób. Używanie takiego języka w przestrzeni publicznej jest moim zdaniem (i na szczęście nie tylko moim) niewłaściwe. Stąd też FA się tym zajmuje. Inną sprawą jest właśnie to, że zapewne nie miało to zabarwienia negatywnego i pewnie adresat komunikatu nie poczuł się obrażony. Dlatego uważam, że Cavani powinien przeprosić za po prostu głupie słowo i wytłumaczyć publicznie, że nie należy ludzi postrzegać przez pryzmat koloru skóry. Sprawa by się zakończyła i poszedłby w świat pozytywny i edukujący komunikat. Tyle.

Nie zgodzę się też, że nie należy interweniować nawet w takich sprawach, bo to właśnie pozwalanie na taki język powoli przeradza się na przyzwolenie na postawienie kolejnego kroku (mieliśmy w historii podobne przykłady jak z pozornie niegroźnych żartów czy prywatnych opinii rodziły się stereotypy i uprzedzenia prowadzące do mało fajnych skutków). Język ma ogromne znaczenie, do tego się zmienia i zwroty, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były OK, teraz mogą być odbierane zupełnie inaczej.

@Deyna - Cavani moim zdaniem nie powinien ponieść kary, ale sprawa powinna być wyjaśniona i fajnie by było jakby razem z Fernandesem przy okazji się pokazali i powiedzieli, że są przeciwni rasizmowi i że nie ma znaczenia jaki kolor skóry mają.
Na marginesie - rozumiem, że to najprawdopodobniej pomyłka, ale na całej Ziemi żyje jakieś 7,8 mld ludzi, więc 1,7 biliona w Ameryce Płd. to lekka przesada ;)
artykuł: Cavani oskarżony o rasizm
30.11.2020 17:04
@Elseid_Design - no geniusz...

@Italia00 - zwróć uwagę na to, że to nie stało się na boisku czy w szatni, lecz w przestrzeni publicznej. Jak najbardziej FA ma prawo w to ingerować, bo to ona ustala reguły i to na jej wizerunek wpływają te czy inne wypowiedzi. Po drugie, jak pisałem, warto się temu przyjrzeć i wziąć pod uwagę kontekst. Jeśli to było koleżeńskie "zapędzenie się" to wystarczy, że to Cavani wyjaśni i ewentualnie przeprosi, bo jednak określanie kogoś ze względu na kolor skóry jest formą rasizmu, może nieuświadomionego, ale jednak. Jeśli tego się nie akceptuje lub nie dopuszcza do siebie, to jednak warto się zastanowić dlaczego tak jest. Naprawdę mamy już XXI wiek i warto odejść od starych nawyków, bo dziś jest to "negrito" a jutro rzucanie bananami w czarnoskórych zawodników lub udawanie małpich odgłosów.
PS. "gringo" to też pejoratywne określenie, ciekawe jakbyś się czół jakby zamiast twojego imienia czy nazwiska wszyscy cię tak nazywali... nie sądzę, żeby było to przyjemne.
artykuł: Cavani oskarżony o rasizm
30.11.2020 16:40
@Franek - potwierdzasz tylko, że nie masz pojęcia czym jest rasizm. Reszta też świadczy o poważnych problemach z głową.

@Italia00 - z definicją zatrzymałeś się w zeszłym stuleciu i niestety nie rozumiesz o co tu chodzi.
Pomyśl czy tak samo byś pisał, gdybyś np. grał w kraju, gdzie biali są mniejszością i słyszałbyś, nawet "pieszczotliwie", na każdym kroku "białasku". No bo to takie słodkie przecież... definiowanie ludzi przez kolor skóry.
Inną kwestią jest natomiast to jaki tu był kontekst i pod tym względem FA powinno rozpatrzeć tę sprawę.

@Deyna - to że wiele osób używa danego określenia i nie widzi w nim nic obraźliwego nie znaczy, że ono takie nie jest. Mam wrażenie, że w naszym kraju przydałoby się wprowadzić do szkół jakieś kursy właśnie o rasizmie i innych uprzedzeniach, bo naprawdę większość z was nie rozumie co mówi. Co więcej uważa, że to jest super nazwać kogoś "czarnuszkiem". No po prostu zatrzymaliście się na początku XX wieku albo jeszcze wcześniej.
artykuł: Cavani oskarżony o rasizm
30.11.2020 15:45
Patrząc na zdecydowaną większość komentarzy jednak takie kary są potrzebne, bo wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że jest rasistami.
Wolny kraj to taki, w którym ludzie się szanują wzajemnie i szanują prawo, a nie oceniają ze względu na kolor skóry, orientację seksualną czy wyznawaną religię.

W takich sytuacjach bardzo ważny jest kontekst i władze ligi powinny to wziąć pod uwagę. Jeśli faktycznie nie było to nacechowane negatywnie i wynikało np. z kwestii językowych to wystarczające jak dla mnie, a przy okazji edukujące "ciemnogród", będzie oficjalne przeproszenie i wyjaśnienie sprawy.
artykuł: Oddech dla Interu. Spokojne zwycięstwo podopiecznych Conte
28.11.2020 21:27
@Odet - fakt, obrona zagrała jak za starych dobrych czasów. Co do wychodzenia z akcją i gry kombinacyjnej to jednak miałem wrażenie, że to był jednak lekki chaos, a nie coś wypracowanego na treningu. Mi się mecz dłużył, aż przysnąłem w pewnym momencie ;) może wtedy pokazali co najlepsze hehe.
artykuł: Oddech dla Interu. Spokojne zwycięstwo podopiecznych Conte
28.11.2020 17:31
Poważnie uważacie, że to był dobry mecz? Pierwsze 2 bramki z przypadku, oddanie inicjatywy na bardzo długie okresy gry, niewiele kreacji, więcej chaosu. Na słabe dziś Sassuolo starcza, ale Europy z taką grą to raczej nie zawojują, a i z Serie A będzie ciężko.
artykuł: Sassuolo - Inter. Zapowiedź, typy, kursy
28.11.2020 09:53
Najlepsze jest to, że przewidywany skład nie różni się praktycznie w ogóle od tego, który zagrał żałośnie w ostatnich 2 meczach... jeśli się potwierdzi, to rozumiem że Conte gra na przełamanie ;P
artykuł: Okazyjna cena za Eriksena może zachęcić Arsenal
26.11.2020 20:25
Moim zdaniem coś tam wewnątrz drużyny musiało się stać. W zeszłym sezonie nie ma co ukrywać, ale Conte miał gigantyczny wpływ na podniesienie się Interu po latach marazmu. Drużyna zaczęła grać z polotem, walczyć na całym boisku itd. Tylko że na początku widać było, że nie ma siły na 90 min, a po przerwie covidowej już nie było tak kolorowo. Początek tego sezonu wygląda jakby nie było już takiej pary, a przeciwnicy wiedząc czego mogą się spodziewać, często znajdowali sposób na taką grę.
Jak dla mnie wielkich trenerów poznaje się po tym jak reagują w sytuacji jak nie idzie, a nie wtedy gdy dostają ogromne budżety na transfery i po prostu kupują zwycięstwa. Conte nie potrafi zmienić ustawienia i filozofii gry, więc jak nie wyjdzie w 1-2 sezonie to i w 3 raczej nic z tego nie będzie...
artykuł: LM: Starcie gigantów dla Realu, boiskowa głupota Vidala
25.11.2020 23:29
Nawet nie wiem czy ten mecz warto komentować...
Jakiś czas temu były na tej stronie dość "ciężkie" spory co do pomysłu Conte na Inter i zaciągu piłkarzy takich jak Kolarov czy Vidal. Ja uważałem, że jeśli to nie odpali, to Inter zostanie na lodzie. Inni mówili, że tacy jak Vidal od razu wniosą doświadczenie i mentalność zwycięzców... no i dziś niestety mamy pokaz tej mentalności i geniuszu trenerskiego Conte.
Vidal, mimo że był na nim faul i powinien być karny, traci głowę i kończy mecz. Conte w swej przenikliwości i wspaniałej myśli taktycznej wystawia wirtuoza środka boiska, człowieka o niesamowitym przeglądzie pola, niebywałego technika i generalnie motor napędowy Interu - Gagliardiniego. Na ławie zostają natomiast Sanchez, Sensi i nielubiany Eriksen, czyli jedyni obecnie w Interze, którzy faktycznie mają jakąś wizję gry (szkoda, że inną niż trener).
Szczerze to nie wiem co ten Conte odwalił w tym sezonie. O ile w zeszłym byłem pod ogromnym wrażeniem co zrobił z Candrevą, D'Ambrosio, jak się rozwijał do kontuzji Sensi i jaki progres zrobił Barella oraz jak współpracowali Lautaro i Lukaku, to obecnie same dramaty. Popsuł na wejściu Eriksena, Hakimiego, jeden z najlepiej wprowadzających obrońców - de Vrij - jest cieniem siebie, to samo Skriniar, którego chcieli najwięksi świata piłki. Bastoni coś tam biega, ale nie za bardzo wiadomo czy dobrze czy źle, bo obrona cała rozmontowana. Generalnie nic nie działa jak powinno.
Dalej obstawiam, że zarząd nie wytrzyma i niedługo będzie nowy trener, chyba że faktycznie finansowo to się nie spina.
artykuł: Czas Eriksena w Interze dobiega końca. Niesamowity regres formy
25.11.2020 17:33
@BOYSSAN - nie jest prawdą, że nie pokazał. Było kilka meczów, gdzie już wszyscy piali z zachwytu jak to wspaniali współpracuje z Lukaku i Lautaro. Było też kilka gdzie grał 15-20 minut i miał w tym czasie 2-3 kluczowe podania po których były akcje bramkowe.
Fakt, to nie jest ten sam Eriksen co 3-4 lata temu, ale wiadomo było, że biorą zawodnika, którego trzeba odbudować. Stąd cena z BLACK FRIDAY w postaci 27mln euro, za zawodnika, który w tamtym momencie wyceniany był na 90mln.
Mówisz, że od takich zawodników oczekuje się odpalenia od początku? OK, rozumiem, też uważam, że tak jest optymalnie ale jest masa przykładów, które temu przeczą - E.Hazard, Griezmann, Coutinho, de Jong, de Light, L. Hernandez, Ndombele... to tylko drożsi zawodnicy z 2 ostatnich sezonów, którzy nie pokazują nawet 75% tego co potrafią i czego od nich się oczekuje.

Nie ma chyba sensu się sprzeczać co do tego, że Eriksen nie prezentuje się jakby wszyscy chcieli, nawet przeciwnicy Interu - to jest jasne. Mi raczej chodzi o to, że ten zawodnik nie jest w 100% temu winny, bo niestety trafił w bardzo nieprzyjazne mu środowisko i na pierwszy rzut oka widać, że coś tam nie gra. Widać to na linii Duńczyk-Conte, ale też z Brozo i Barellą. Oglądałem kilka meczów praktycznie tylko pod kątem gry Eriksena - jak się ustawia, jak wychodzi do piłki, co później z nią robi, jak czyta grę i jak inni ustawiają się względem niego. Facet robił właśnie wszystko to, co mu zarzucono w artykule jako braki. Mała gra na jeden kontakt - była, tylko on klepał i nagle wszyscy odwracali się plecami, uruchamianie skrzydłowych... Perisić kilka razy to biegł w drugą stronę niż powinien... przegląd pola i przerzucanie gry w wolne przestrzenie... mistrz, nikt w Interze nie potrafi robić tego lepiej. Nie uważam się za jakiegoś eksperta, po prostu widziałem kilka meczów, ale spróbuj sobie tak obejrzeć jego grę to zobaczysz, że jego krytyka jest bardzo na wyrost.
tyle w temacie, zobaczymy czy dziś dostanie jakieś minuty.
artykuł: Czas Eriksena w Interze dobiega końca. Niesamowity regres formy
25.11.2020 11:03
Co za bzdury. Eriksen nie gra tego co chce Conte, czyli \"grał szybko piłką, korzystał z wolnych przestrzeni, potrafił rozegrać piłkę na jeden kontakt\"? A co on niby robi? Wystarczy obejrzeć jak on gra i widać, że wychodzi na pozycję i ani Brozo ani Barella (najczęściej z nimi grał) mu nie dają piłki. Jak dostaje to gra szybko na jeden lub próbuje uruchomić kogoś (Younga? Zaspanego Perisica? Hakimiego, który siedzi zazwyczaj na ławce jak Eriksen jest na boisku?) i zazwyczaj są to podania otwierające drogę do bramki lub przerzucające grę właśnie w wolne obszary boiska.
Eriksen ostatni sezon w Spurs grał słabo (ten po finale LM) bo cała drużyna grała fatalnie, Poch też wyleciał, coś się po prostu wypaliło, coś się tam skończyło. Dlatego chciał odejść.

@BOYSSAN - nie jest prawdą, że Eriksen dostał wiele szans. W sezonie 19/20 z 17 meczów w Serie A tylko w 8 wyszedł w pierwszej jedenastce i tylko w 2 zagrał 90 minut, a 4 razy mniej niż 10 minut grał. W tym sezonie na 8 meczów tylko 3 w pierwszej jedenastce i nigdy całe 90 minut. O czym my mówimy? Conte źle go ustawia, z zawodnikami, którzy nie chcą z nim grać, nie daje mu wejść w mecz i zagrać 2-3 spotkań z rzędu w pełnym wymiarze. Sorry ale Gagliardini dostaje więcej szans.
artykuł: Eriksen monitorowany przez niemieckiego giganta
23.11.2020 22:23
BVB czy RB Lipsk to mógłby być dla niego świetny kierunek.
artykuł: Inter uciekł spod topora! Koncertowa gra Romy
23.11.2020 22:19
@BOYSSAN - Transfermarkt wciąż wycenia Eriksena na 50mln. Myślę, że przy dobrych negocjacjach spokojnie można za niego wziąć coś koło tego, tylko jak Conte będzie się tak na konferencjach wypowiadał i nawet na końcówki go nie wpuszczał to lepiej go od razu oddać za free, albo jak mówisz za Paredesa ;)

Napisałem, że niemal każdego w Serie A, bo właśnie uwzględniłem Juve i może jeszcze kilka drużyn, z którymi byłaby walka. Ale nie oszukujmy się, z takim budżetem i składem to 2 miejsce powinno być niemal gwarantowane i powinna być ostra walka o Scudetto. A na razie to mamy problemy z Torino...
artykuł: Inter uciekł spod topora! Koncertowa gra Romy
23.11.2020 16:50
@Chichot @BOYSSAN - naprawdę myślicie, że w Interze jeszcze ktoś rozważa zostawienie Eriksena? Moim zdaniem już kombinują jak go sprzedać, bo to czysty zysk (z 20-27mln go kupili, za jakieś 50mln sprzedadzą). Conte powinien wylecieć w połowie sezonu za styl, a raczej jego brak, natomiast "niestety" nadal wygrywa mecze takie jak z Torino i tym się broni.

Przy tym składzie wystarczyłoby zmienić ustawienie i zagrać Lukaku z przodu a potem w różnych konfiguracjach 3 ofensywnymi, albo 3 defensywnymi i można myśleć o walce z każdym. Zawodników z potencjałem do super ofensywnej jak i mocno defensywnej gry jest, tylko trzeba umieć ustawić drużynę, czego Conte moim zdaniem nie umie. Naprawdę, przy takim składzie Inter we Włoszech powinien roznosić niemal każdego, a w Europie powinien walczyć z najlepszymi. Jak jest wszyscy widzimy.
artykuł: Inter uciekł spod topora! Koncertowa gra Romy
22.11.2020 17:20
Conte zdecydowanie do odstrzału.
Inter gra fatalnie, bez żadnego stylu i to z tak słabym przeciwnikiem. Jak taka drużyna, z takimi zawodnikami pozwala sobie strzelić 2 bramki, po czym znów bez stylu, ale walcem drogowym, wciska 4? Gdyby przeciwnik był nieco lepszy to znów zakończyłoby się stratą punktów. Słabo to wygląda.
artykuł: Conte: Eriksen dostał już wiele szans
22.11.2020 09:55
Jestem ciekawy czy Conte i Eriksen rozmawiali ze sobą przed podpisaniem kontraktu. Chyba nie bo tam raczej nie ma nawet elementarnego porozumienia.
artykuł: Arsenal może wymienić się piłkarzami z Interem. Eriksen na celowniku The Gunners
19.11.2020 22:08
@mika_el - akurat Mourinho o Eriksenie bardzo dobrze się wypowiadał i mówił, że to jeden z najlepiej pracujących i poświęcających się dla drużyny zawodników, chwalił jego profesjonalizm.

@BOYSSAN - czy ja wiem czy on jest słaby psychicznie? Raczej jest Skandynawem ;) W Spurs się po prostu wypalił, tak jak cała drużyna, która nagle z naprawdę pięknego i skutecznego footballu zaczęła grać piach. W Interze jest sfrustrowany, bo po prostu nie ma porozumienia z Conte, nie gra tyle ile powinien i tak jakby mógł wykorzystywać cały swój potencjał. Myślę, że możesz mieć rację z presją, ale równie dobrze może to totalnie po nim spływać jeśli odnajdzie radość z gry. Tym bardziej, że w reprezentacji pokazuje jednak klasę.
artykuł: Lukaku o Eriksenie: "Jak nauczy się włoskiego, będzie mu łatwiej"
19.11.2020 21:59
No angielski we Włoszech to akurat prawie nie działa :P

Nie jest też powiedziane, że w jakimś super podstawowym stopniu nie zna włoskiego, ale czasem jak patrzę na Włochów, Hiszpanów czy zawodników z Ameryki Płd. próbujących mówić po angielsku to nie zdziwiłbym się jakby i Eriksen nie był w stanie sklecić 3 zdań po włosku ;)
Kiedyś Klose powiedział prześmiewczo o Tonim, coś w stylu, że poprawił swój niemiecki bo umie już się przywitać i krzyknąć piłka...
artykuł: Arsenal może wymienić się piłkarzami z Interem. Eriksen na celowniku The Gunners
17.11.2020 21:13
Ja bym tam na miejscu Conte celował bardziej w wymianę Eriksena na np. Wszołka z Legii. Wiek się zgadza, grał we Włoszech i w Anglii, zejdą też mocno z wysokości kontraktu... generalnie duże szanse na powodzenie takiego transferu...

Co do Eriksena w Arsenalu... nie widzę tego, ale myślę, że nie miałoby większego znaczenia, że wcześniej grał w Spurs.
artykuł: Lautaro Martinez zły na działaczy Interu. Może odejść do La Liga
14.11.2020 12:03
Chyba najwyższy czas, żeby federacje pochyliły się nad zmianami w zasadach wynagradzania zawodników. Wprowadzenie czegoś na kształt "salary cap" i/albo wynagradzania zawodników zgodnie z ich osiągnięciami mogłoby choć trochę uzdrowić rynek i wyrównać poziom, a jednocześnie chronić kluby przed bankructwem (jest masa przykładów, gdzie wygórowane pensje niszczyły kluby na lata).

7,5 mln euro w obecnych czasach dla zawodnika typu Lautaro to totalne przegięcie (tak jak i 5 mln dla Perisica czy 6,5 dla Vidala, 7 dla Sancheza itd.).  

Obserwuje użytkowników

lp Użytkownik Data dodania
Lista jest pusta

Obserwują użytkownika

lp Użytkownik Data
Obecnie nikt cię nie obserwuję.