Przełamanie Celty

Kibice Celty Vigo, po raz pierwszy od szóstego października, mieli dziś powody do radości – Celestes zakończyli serię pięciu ligowych porażek, pokonując na wyjeździe Villarreal 3:1. Bohaterem zespołu z Estadio Balaidos został zdobywca dwóch bramek, Iago Aspas.

Na trzy zmiany po porażce z Mallorką zdecydował się trener Calleja – zamiast Albiola, Mario Gaspara i Gomeza, na murawie pojawili się Quintilla, Mori i Chukwueze. Także trzech zawodników po przegranej na Camp Nou wymienił trener Garcia – miejsca Blanco, Beltrana i Junki zajęli Alvarez, Suareza i Sisto.

Pierwszą sytuację na zakończenie pierwszego kwadransa wypracowali sobie goście z Vigo – oko w oko z Asenjo znalazł się Sisto, ale płaskie uderzenie Duńczyka, bramkarz Villarrealu odbił nogą na rzut rożny. Dziesięć minut później mogło być za to 1:0, ale z błędu obrońcy Celty nie zdołał w pełni skorzystać Moreno. W 32. minucie, Moreno trafił do siatki po centrze Cazorli z rzutu wolnego, ale gol słusznie nie został uznany z powodu spalonego.

Dziewięć minut po przerwie, Celestes zdołali objąć prowadzenie – po prostopadłym podaniu Suareza, z obrońcami Villarrealu poradził sobie Sisto, który zdołał chwilę później pokonać Asenjo. Radość gości nie trwała jednak długo, albowiem pięć minut później znów mieliśmy remis – lewą stroną w pole karne wbiegł Quintilla, który wycofał futbolówkę spod linii końcowej na siódmy metr, skąd do bramki posłał ją Chukwueze.

W kolejnych minutach obie ekipy stworzyły sobie po jeszcze jednej sytuacji – w 62. minucie, z bardzo ostrego kąta bramkarza Celty próbował zaskoczyć Gerard Moreno, ale reprezentant Hiszpanii ostemplował tylko słupek. Sześć minut później, przed szansą stanął wprowadzony w drugiej połowy Santi Mina, ale piłkę nad poprzeczkę zdołał przenieść Asenjo.

Dziesięć minut przed przerwą, na prowadzenie wrócili goście – silną centrę z rzutu wolnego posłał Mallo, a z niewielkiej odległości bramkarza Villarrealu pokonał Aspas. W końcowce najpierw bliski wyrównania był Ontiveros, który uderzeniem z dystansu ostemplował poprzeczkę, a w doliczonym czasie gry, zwycięstwo przypieczętowali Celestes – po szybkiej kontrze, Aspas minął próbującego interweniować Asenjo i ustalił wynik meczu na 1:3.

Kiedy następny mecz?

Po pięciu kolejnych porażkach, Celta odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo od szóstego października, kiedy to ekipa z Vigo poradziła sobie z Athletikiem Bilbao. W następnej kolejce, podopieczni trenera Garcii powalczą o opuszczenie strefy spadkowej z Realem Valladolid, podczas gdy Villarreal spróbuje przełamać się w starciu z Valencią.

Villarreal CF – Celta Vigo 1:3 (0:0)