Przełamanie Granady

Piłkarze Granady
Piłkarze Granady PressFocus

Po serii sześciu kolejnych meczów bez wygranej Granada sięgnęła po komplet punktów. W niedzielnym meczu 25. kolejki La Liga pokonała 2:1 u siebie Elche.

Granada w ostatnich kolejkach nie prezentowała się najlepiej, ale do pojedynku ze znajdującym się w strefie spadkowej Elche przystępowała w roli faworyta. Dla gospodarzy była to doskonała okazja do przełamania.

Pierwszego gola w meczu doczekaliśmy się w 32. minucie. W roli głównej wystąpił wówczas Domingos Quina, który świetnie ograł jednego z rywali przed pole karnym, a następnie świetnym uderzeniem z dystansu nie dał szans bramkarzowi.

Gospodarze nie ustrzeli się jednak błędów i pięć minut przed przerwą pozwolili rywalom na doprowadzenie do wyrównania. Mimo obecności kilku obrońców, piłkę w polu karnym zdołał opanować Lucas Boye, a następnie strzałem z kilku metrów zaskoczył bramkarza rywali. Na przerwę obie drużyny schodziły więc przy wyniku remisowym.

W drugiej odsłonie obie drużyny szukały swoich okazji do zdobycia zwycięskiego gola. Ta sztuka udała się piłkarzom Granady w 80. minucie. Po świetnej zespołowej akcji Dimitri Foulquier dograł piłkę w pole karne z prawej strony, a Antonio Puertas pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

Dla Granady to dziewiąta wygrana w tym sezonie. Pozwoliła ona przesunąć się drużynie na ósme miejsce w ligowej tabeli.