Przełamanie Hueski po 139 dniach!

W ostatnim sobotnim spotkaniu 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy SD Huesca pokonała 2:1 na swoim obiekcie Real Betis. Tym samym team z Sevilli zakończył na siedmiu meczach serię starć bez porażki.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po pechowej przegranej z Valencią CF, która miała miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia, co sprawiło, że ekipa z Aragonii była bez zwycięstwa od 19 meczów. Z kolei Verdiblancos ostatnio zremisowali co prawda z Eibar, ale nikt nie znalazł panaceum na Betis od 29 listopada minionego roku.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji toczonej na Estadio El Alcoraz nie działo się zbyt wiele. Dość powiedzieć, że jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 40. minucie, gdy na mocny strzał pozwolił sobie David Ferreiro. Bramkarz rywali był jednak na posterunku i wynik nie uległ zmianie.

Tuż po zmianie stroną gospodarze mieli kolejną okazję do zdobycia bramki, ale na posterunku znów był Paul Lopez, ratujący swój zespół przed utratą bramki. Z kolei w 55. minucie na prowadzenie za sprawą trafienia Antonio Sanabrii wyszli goście. 22-latek pewnie wykorzystał rzut karny i mieliśmy 1:0 dla Betisu. To była druga bramka w sezonie Paragwajczyka.

Tymczasem w 73. minucie do wyrównania doprowadził David Ferreiro. Niemniej to nie było wszystko, na co było stać ekipę Francisco Vilcheza. Stało się tak dzięki bramce zdobytej przez Christiana Riverę w 79. minucie, który wyprowadził ligowego outsidera na prowadzenie, popisując się celnym uderzeniem z mniej więcej 16 metrów.

Do końca meczu rezultat już się nie zmienił. Huesca po wielu miesiącach bez zwycięstwa sięgnęła po pełną pulę. Z kolei Betis zakończył passę spotkań bez porażki. W kolejnej serii gier czerwona latarnia rozgrywek zagra na wyjeździe z Levante, a Betis stanie do rywalizacji z Realem Madryt, ale wcześniej zaliczy jeszcze bój w Pucharze Hiszpanii.

SD Huesca – Real Betis 2:1 (0:0)

0:1 Sanabria 55′ (k.)
1:1 Ferreiro 73′
2:1 Rivera 79′