MŚ 2022. Hiszpania – Kostaryka. Na jaki skład postawi Luis Enrique?

Dani Carvajal
Dani Carvajal PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii już w środę rozpocznie zmagania na mistrzostwach świata w Katarze. Rywalem drużyny “La Furia Roja” będzie Kostaryka. Na jaką jedenastkę zdecyduje się Luis Enrique?

  • Mundial dla Hiszpanów rozpocznie się w środę
  • Zespół Luisa Enrique podejmie Kostarykę
  • Ekipa “La Furia Roja” jest faworytem

Środek pola prosto z Barcelony

W środę 23 listopada o godzinie 17:00 reprezentacja Hiszpanii zagra z Kostaryką w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Luis Enrique w tym spotkaniu między słupkami najpewniej postawi na Unaia Simona. Jeśli chodzi o linię obrony, to zagrać mają Dani Carvajal, Aymeric Laporte, Pau Torres oraz Jordi Alba.

Cały środek pola najprawdopodobniej stworzą piłkarze Barcelony, czyli Pedri, Sergio Busquets i Gavi. Najciężej jest przewidzieć, kto wystąpi w linii ataku drużyny popularnej “La Furia Roja”. Wydaje się, że w ofensywnie możemy zobaczyć Ferrana Torresa, Alvaro Moratę oraz Ansu Fatiego, ale niewykluczone, że szansę otrzyma Marco Asensio.

Reprezentacja Hiszpanii na mundialu zagra w grupie E, gdzie zmierzy się z Kostaryką, Niemcami oraz Japonią. Faworytami do zameldowania się w fazie pucharowej rzecz jasna są podopieczni Luisa Enrique i Hansiego Flicka.

Początek spotkania Hiszpania – Kostaryka już w najbliższą środę 23 listopada o godzinie 17:00. Starcie to będzie rozgrywane na Al Thumama Stadium w Dosze.

Przewidywane składy na Hiszpania – Kostaryka

Hiszpania: Simon; Carvajal, Laporte, Pau Torres, Alba; Pedri, Busquets, Gavi; Ferran Torres, Morata, Fati

Kostaryka: Navas; Carlos Martinez, Calvo, Duarte, Oviedo; Tejeda, Bennette, Gerson Torres; Borges, Contreras, Campbell

Komentarze