Puchar Króla: Athletic po karnych

Copa del Rey

Athletic Bilbao zostało pierwszym zespołem, który przebrnął przez 1/8 finału Pucharu Króla. Baskowie wygrali po rzutach karnych z CD Tenerife 4:2 i zagrają w ćwierćfinale po raz pierwszy od czterech lat.

Goście już od drugiej minuty grali w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Iago Herrerin. Na bramki Joselu odpowiadał jednak Inaki Williams i po 90 minutach był remis 2:2. W dogrywce gospodarze najpierw zostali osłabieni, gdyż z boiska wyleciał Carlos Ruiz, ale potem drugi raz tego dnia wykorzystali rzut karny, tym razem Daniel Gomez i po raz trzeci wyszli na prowadzenie. Dwie minuty przed końcem dogrywki do kolejnego remisu doprowadził Yuri Berchiche. W serii jedenastek więcej zimnej krwi zachowali piłkarze Athletic i to oni mogli cieszyć się z awansu.

CD Tenerife – Athletic Bilbao 3:3 (2:1, 2:2, 3:2), k. 2:4

1:0 Joselu 8′ (k)
1:1 Williams 17′
2:1 Joselu 20′
2:2 Williams 54′
3:2 Gomez 105′ (k)
3:3 Berchiche 118′
Czerwone kartki: Ruiz (Tenerife); Herrerin (Athletic)