Puchar Króla: Barca przegrywa z Valencią!

Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Gracze Barcelony przegrali w Sewilli z Valencią 1:2. Tym samym Katalończycy kończą sezon z zaledwie jednym trofeum.

Jak wyglądał ten mecz? Piłkarze Los Che mogli objąć prowadzenie już w piątej minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Moreno.

Zawodnicy Barcelony po raz pierwszy groźniej zaatakowali w 18. minucie. Na uderzenie zdecydował się Messi, lecz dobrze interweniował golkiper rywali.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy natomiast do 21. minuty. Wówczas huknął Gameiro i było 1:0 dla Nietoperzy.

To nie był jednak koniec kłopotów Barcelony. W 33. minucie Cillessen został bowiem pokonany przez Moreno.

Pod koniec pierwszej połowy dwukrotnie próbował Messi. Kapitalnie w bramce Nietoperzy spisywał się jednak Domenech.

W 50. minucie na uderzenie zdecydował się Guedes, ale było ono minimalnie niecelne. Kilka minut potem Messi trafił w słupek.

W 72. minucie Barcelona była blisko zdobycia gola kontaktowego, ale Pique uderzył obok bramki. Udało się to natomiast Messiemu kilkadziesiąt sekund później.

W 85. minucie na dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Malcom. Piłka trafiła do Messiego, ale tym razem Argentyńczyk nie był wystarczająco precyzyjny.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie (chociaż w doliczonym czasie gry sytuację sam na sam miał Guedes, potem jeszcze nie trafił z dystansu na pustą bramkę opuszczoną przez Cillessena na rzut rożny) i Valencia wygrała 2:1.

Barcelona – Valencia 1:2 (0:2)

0:1 Gameiro 21′
0:2 Moreno 33′