Puchar Króla: Barca także odpadła!

Copa del Rey

Athletic Bilbao po bramce Inakiego Williams wygrał w czwartek na swoim stadionie z Barceloną 1:0 i został ostatnim półfinalistą Pucharu Króla. Tym samym pierwszy raz od dziesięciu lat na tym etapie rozgrywek zabraknie jednocześnie Blaugrany i Realu Madryt.

Gospodarze już w dziesiątej minucie strzelili bramkę, ale Williams był na spalonym. Z czasem coraz dłużej przy piłce utrzymywali się goście, ale niewiele z tego wynikało. Piłkarze Barcelony najbliżej pokonania Unaiego Simona byli w 70. minucie, lecz bramkarz Athletic zdołał zatrzymać Antoine’a Griezmanna. Także w samej końcówce Simon wygrał pojedynek z Lionelem Messi i gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, Williams celnie główkował po dośrodkowaniu Ibai’ego Gomeza, zapewniając gospodarzom niespodziewane zwycięstwo. Tym samym Lwy nie przegrały z Dumą Katalonii po raz czwary z rzędu.

Athletic Bilbao – Barcelona 1:0 (0:0)

1:0 Williams 90’+2