Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Puchar Króla: Barcelona rozbiła Sevillę

Barcelona stanęła na wysokości zadania i awansowała do półfinału Pucharu Króla. W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału, Duma Katalonii odrobiła straty z pierwszego meczu i pewnie 6:1 pokonała u siebie Sevillę.

Sevilla do rewanżowego meczu przystępowała w komfortowej sytuacji, bowiem z dwubramkową zaliczką z pierwszego meczu. To jednak nie wystarczyło to awansu. W środowym rewanżu Barcelona wyszła na prowadzenie w 13. minucie. Rzut karny podyktowany za faul na Messim wykorzystał Philippe Coutinho.

W 27. minucie Sevilla mogła doprowadzić do wyrównania, ale jedenastki nie zdołał wykorzystać Banega, którego uderzenie świetnie wybronił Cillessen. Tymczasem sześć minut później Barcelona prowadziła już 2:0. Po prostopadłym podaniu Arthura, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Soriano zmylił Rakitić, odrabiając tym samym straty swojego zespołu.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu Luisa Suareza, do piłki na dziesiątym metrze dopadł Coutinho i uderzeniem głową zdobył trzeciego gola dla Barcelony. Kilkadziesiąt sekund później na 4:0 podwyższył Sergio Roberto, wykorzystując dogranie Messiego.

W 68. minucie bramkę dla Sevilli, uderzeniem z około 15 metrów zdobył Guilherme Arana. Było to jednak wszystko, na co było stać gości w tym meczu. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Barcelony.  Najpierw w 89. minucie piątego gola zdobył Luis Suarez, któremu piłkę wzdłuż linii bramkowej dograł Alba, a w doliczony czasie gry wynik meczu na 6:1 ustalił Messi.

FC Barcelona – Sevilla FC 6:1 (2:0)

1:0 Coutinho (k.) 13′
2:0 Rakitić 33′
3:0 Coutinho 54′
4:0 Sergi Roberto 55′