Puchar Króla: Barcelona zdeklasowała Athletic w finale

Leo Messi
Leo Messi Pressfocus

Na Estadio de La Cartuja został rozegrany finał Pucharu Króla pomiędzy Athletic Bilbao i FC Barceloną. Od samego początku rywalizacji w Sewilli lepszy futbol prezentowała Duma Katalonii. Pomimo miażdżącej przewagi podopiecznych Koeamana, worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. W konsekwencji trofeum padło łupem Blaugrany, która odniosła pewne zwycięstwo 4:0 (0:0).

Męki Basków do przerwy

Od pierwszych minut warunki w tym spotkaniu dyktowała Duma Katalonii. Tymczasem Athletic w żaden sposób nie było w stanie zagrozić bramce przeciwnika. Barcelona zepchnęła Basków do głębokiej defensywy i z każdą kolejną minutą nabierała większej pewności siebie.

Pomimo pełnej dominacji gości, piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Jedynie przez słabą skuteczność worek z bramkami nie rozwiązał się przed przerwą, przez co można było odnieść wrażenie, że czeka nas kolejny nudny finał Pucharu Króla.

Strzelecki festiwal Blaugrany

W drugiej połowie Barca zaprezentowała niebywały pokaz siły w ofensywie. Wcześniej wiele dogodnych akcji kończyło się niepowodzeniem, ale po godzinie walki w końcu coś się zmieniło.

Antoine Griezmann rozpoczął strzelecki festiwal, gdy przytomnie zamknął składną akcję całego zespołu. Zgubił krycie i oddał mocne uderzenie do pustej bramki. 180 sekund później Frankie de Jong podwyższył prowadzenie precyzyjnym strzałem głową z bliskiej odległości.

Wówczas gracze Blaugrany poczuli wielką ulgę, jednak nie był to koniec emocji. Ostatnie cegiełki do finalnego sukcesu dołożył Leo Messi. Argentyńczyk zabrał futbolówkę, wbiegł w pole karne i trafił do siatki tuż obok lewego słupka. Baskowie wyglądali tak, jakby czekali już tylko na ostatni gwizdek sędziego. Słaba postawa w defensywie zemściła się jeszcze w 72. minucie. Messi ustrzelił dublet, tym razem po solowej akcji w swoim stylu zakończył męki ekipy z Bilbao.

Więcej goli już nie padło, a mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Blaugrany. Wygrana w Pucharze Króla zapewniła pierwsze trofeum dla Barcelony pod wodzą Koemana.