Puchar Króla: Baskijski finał

Copa del Rey

Athletic Bilbao przegrało w czwartek na wyjeździe z Granadą 1:2, ale wobec zwycięstwa 1:0 w pierwszym meczu zapewniło sobie awans do finału Pucharu Króla. Baskowie zagrają w nim po raz pierwszy od 2015 roku, a ich przeciwnikiem będzie lokalny rywal Real Sociedad.

W pierwszej połowie gole nie padły, a Granada objęła prowadzenie trzy minuty po przerwie. W pole karne dośrodkował Dawrin Machis, a celnie główkował Carlos Fernandez. Druga bramka padła w 76. minucie i znowu w roli podającego wystąpił Machis, a German Sanchez z bliska wpakował piłkę do siatki.

Kluczowego, jak się potem okazało, gola dla gości strzelił sześć minut później, po podaniu Mikel Vesgi, Yuri Berchiche. Jak się potem okazało, zapewnił on w ten sposób swojej drużynie awans.

Granada – Athletic Bilbao 2:1 (0:0)

1:0 C. Fernandez 48′
2:0 G. Sanchez 76′
2:1 Berchiche 82′

Pierwszy mecz: 0:1
Awans: ATHLETIC