Puchar Króla: Baskowie ostatnimi półfinalistami

Piłkarze Athletic Bilbao
Piłkarze Athletic Bilbao PressFocus

Athletic Bilbao uzupełnił stawkę półfinalistów rozgrywek o Puchar Króla. W czwartkowym ćwierćfinale podopieczni Marcelino Garcii Torala po rzutach karnych pokonali na wyjeździe Real Betis.

Przed ostatnim ćwierćfinałem trudno było wskazać faworyta do awansu. Obie drużyny przystępowały z wiarą w odniesienie zwycięstwa i potwierdzenie, że ich ostatnie dobre występy nie były dziełem przypadku.

Pierwsza połowa meczu na Estadio Benito Villamarin mocno jednak rozczarowała. Przez pierwsze trzy kwadranse obejrzeliśmy tylko jeden celny autorstwa Raula Garcia. Dobrą interwencją popisał się jednak Joel Robles. Wcześniej do sytuacji strzeleckich częściej dochodzili gospodarze, ale piłka po ich uderzeniach mijała bramkę.

Druga połowa cale nie była lepszym widowiskiem, ale w końcu doczekaliśmy się bramek. W 84. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Piłka dość przypadkowo trafiła wówczas na czternasty metr do Juanmiego, który uderzeniem z powietrza zaskoczył bramkarza rywali.

Ambitni Baskowie walczyli jednak do końca i w czwartej minucie doliczonego czasu gry wyrównali, doprowadzając tym samym do dogrywki. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska celnym uderzeniem głową popisał się Raul Garcia.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i ostatecznie o awansie do najlepszej czwórki musiały zadecydować rzuty karne. W tym elemencie zdecydowanie skuteczniejsi byli goście z Bilbao (4:1) i to oni dołączyli do Barcelony, Sevilli i Levante w kolejnej rundzie. Półfinałowe pary rozlosowane zostaną w piątek (5 lutego).