Puchar Króla: Królewscy za burtą!

Marcelo
Marcelo fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Do sporej niespodzianki doszło w czwartkowy wieczór na Estadio Santiago Bernabeu, gdzie Real Madryt przegrał z Realem Sociedad 3:4. Tym samym Baskowie zrewanżowali się Królewskim za listopadową porażkę w lidze i pierwszy raz od sześciu lat zagrają w półfinale.

Goście objęli prowadzenie w 22. minucie, gdy Alphonse Areola sparował strzał Alexandra Isaka, a Martin Odegaard z linii pola karnego popisał się dobitką, po której piłka przeleciała między nogami bramkarza Los Blancos. Przed przerwą gospodarze mieli kilka okazji do wyrównania, ale albo pudłowali albo dobrze bronił Alex Remiro. W 49. minucie ekipa z San Sebatian już cieszyła się z drugiego gola, po strzale Isaka, ale nie został on uznany ze względu na pozycję spaloną zawodnika gości. W myśl powiedzenia, co się odwlecze, to nie uciecze, reprezentant Szwecji niedługo potem dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw popisał się efektownym wolejem po dograniu Andera Barrenetxea, a potem mocnym strzałem pod poprzeczkę kolejny raz nie dał szans Areoli.

Gdy w 59. minucie Marcelo, po podaniu Brahima Diaza, uderzeniem w krótki róg strzelił bramkę na 1:3, wydawało się, że Królewscy mogą rozpocząć pogoń za rywalami. Baskowie szybko jednak ostudzili zapał rywali, gdyż w 69. minucie po dograniu Isaka Mikel Merino z bliska umieścił piłkę w siatce i było 1:4. Dopiero w końcówce podopieczni Zinedine’a Zidane’a zmobilizowali się i niewiele brakowało, by doprowadzili do remisu. Najpierw gola Viniciusa Juniora nie został uznany ze względu na spalonego, ale potem Brazylijczyk podał do swojego rodaka Rodrygo, który z bliska pokonał golkipera Sociedad, a w doliczonym czasie gry celnie główkował Nacho. Na więcej bramek gospodarzom już czasu nie wystarczyło i chociaż przeciwnicy w ostatnich minutach meczu grali w dziesiątkę, to Królewscy musieli pogodzić się z porażką.

Real Madryt – Real Sociedad 3:4 (0:1)

0:1 Odegaard 22′