Puchar Króla: Mallorca za burtą, awans Osasuny

Copa del Rey
Copa del Rey

Od niespodzianki rozpoczęła się rywalizacja w 1/16 finału Pucharu Króla. Z rozgrywkami pożegnał się bowiem grający na co dzień w La Liga Real Mallorca. Bliska odpadnięcia była również Osasuna Pampeluna, która dopiero po dogrywce pokonała Recreativo Huelva.

Czytaj dalej…

Jedenastka z Majorki w wyjazdowym meczu musiała uznać wyższość drugoligowego Realu Saragossa. Po pierwszej bezbramkowej połowie, gospodarze wtorkowego meczu rozstrzygnęli jego losy na swoją korzyść w drugiej odsłonie. Najpierw prowadzenie dla Realu Saragossa uzyskał w 48. minucie Alex Blanco, a kilka minut później drugiego gola zdobył Javier Puado. W 75. minucie na 3:0 podwyższył Miguel Linares, a Real Mallorca odpowiedział jedynie honorowym golem Aleixa Febasa pięć minut przed końcem meczu.

Jeszcze większy zawód swoim kibicom sprawiła Osasuna Pampeluna, która przegrała z grającym w trzeciej lidze Recreativo Huelva. Gospodarze prowadzili po niespełna kwadransie dzięki trafieniu Jorge Morcillo, a tuż przed przerwą piłka po raz drugi wylądowała w siatce Osasuny, tym razem po samobójczym strzale Facundo Roncaglii.

Osasuna nie zamierzała jednak rezygnować i w drugiej połowie ruszyła do odrabiania strat. W 76. minucie kontaktowego gol zdobył Darko Brasanac, a siedem minut później do wyrównania doprowadził Ezequiel Avila. O awansie do kolejnej rundy musiała zadecydować dogrywka, w której padła tylko jedna bramka. W 111. minucie rywalizacji szalę awansu na stronę gości z Pampeluny przechylił Inigo Perez.

Real Saragossa – Real Mallorca 3:1 (0:0)
1:0 Alex Blanco 48′
2:0 Javier Puado 54′
3:0 Miguel Linares 75′
3:1 Aleix Febas 85′

Recreativo Huelva – Osasuna Pampeluna 2:3 pd. (2:0, 2:2)
1:0 Jorge Morcillo 13′
2:0 Roncaglia (sam.) 45′
2:1 Darko Brasanac 76′
2:2 Ezequiel Avila 83′
2:3 Inigo Perez 111′

Komentarze