Puchar Króla: Mirandes lepsze od Sevilli

Copa del Rey

Do niespodzianki doszło w ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Króla – drugoligowe Mirandes pewnie wygrało na swoim stadionie z SeVillą 3:1. Tym samym Los Rojillos będą jedynym zespołem spoza La Liga w ćwierćfinale.

Już do przerwy Mirandes miało bezpieczną przewagę, po tym jak dwa gole zdobył Matheus Aias. Gdy pięć minut przed końcem na 3:0 podwyższył Alvaro Rey, wiadomo było, który zespół zejdzie z boiska w roli zwycięzcy. W ostatniej minucie goście za sprawą Nolito zdobyli jeszcze honorowego gola, ale na więcej nie wystarczyło już czasu.

Tym samym Mirandes drugi raz z rzędu wyeliminowało w tej edycji rywala z La Liga, po tym jak w 1/16 finału uporało się z Celtą. Sevilli w ćwierćfinale nie zobaczymy po raz pierwszy od trzech lat.

Mirandes – Sevilla 3:1 (2:0)