Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/Hepta/Sport Picture

Puchar Króla: Real blisko półfinału

Real Madryt zrobił duży krok w kierunku awansu do półfinału Pucharu Króla. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Królewscy pokonali 4:2 na Santiago Bernabeu Gironę.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla gości z Katalonii, którzy już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Lozano z lewego skrzydła, do siatki z kilku metrów trafił zupełnie niepilnowany Anthony Lozano.

Królewscy doprowadzili do wyrównania w 18. minucie. Do bramki strzeżonej przez Iraizoza trafił Lucas Vazquez, który pewnym uderzeniem z ośmiu metrów wykorzystał dogranie Alvaro Odriozoli z prawej strony pola karnego.

Kilka minut przed przerwą prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Realu za faul na Viniciusie. Jedenastkę pewny uderzeniem wykorzystał Sergio Ramos.

W 67. minucie rzut karny po zagraniu ręką Llorente wywalczyła również Girona. Courtois strzałem z jedenastu metrów pokonał Granell. Radość z wyrównania nie trwała jednak długo.

W 79. minucie Real ponownie na prowadzenie wyprowadził Sergio Ramos, który uderzeniem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Marcelo z lewej strony boiska. Dwie minuty później na 4:2 podwyższył Karim Benzema, który trafił do praktycznie pustej bramki po płaskim dograniu Viniciusa Juniora wzdłuż linii bramkowej.

Real Madryt – Girona FC 4:2 (2:1)