Puchar Króla: Real ostatnim półfinalistą

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real Madryt uzupełnił stawkę półfinalistów rozgrywek o Puchar Króla. Królewscy pewnie ograli w dwumeczu Gironę. W rewanżowym spotkaniu zwyciężyli na wyjeździe 3:1.

Real już w pierwszym meczu na Santiago Bernabeu wypracował sobie solidną zaliczkę wygrywając 4:2. W rewanżu zamierzał potwierdzić swoją wyższość nad rywalem.

Niewiele brakowało, a spotkanie rozpoczęłoby się od objęcia prowadzenia przez Gironę. Po zaskakującym uderzeniu Alexa Granella z rzutu wolnego futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę. Tymczasem w 27. minucie na prowadzenie wyszedł Real. Po dwójkowej akcji z Dani Carvajalem, do siatki Girony trafił Karim Benzema.

Tuż przed przerwą francuski napastnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem popisując się precyzyjnym uderzeniem lewej strony pola karnego. Asystę w tej sytuacji na swoje konto zapisał Vinicius Junior.

W 65. minucie bliski zdobycia trzeciego gola był Lucas Vazquez, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Sześć minut później kontaktową bramkę zdobył Pedro Porro, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Realu.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Królewskich. W 76. minucie wynik meczu na 3:1 ustalił Marcos Llorente, który pokonał bramkarza rywali płaskim strzałem zza pola karnego.

Girona FC – Real Madryt 1:3 (0:2)

0:1 Benzema 27′
0:2 Benzema 43′