Puchar Króla: Rodrigo bohaterem Valencii!

Copa del Rey

Valencia została pierwszym półfinalistą rozgrywek o Puchar Króla, po tym jak w niesamowitych okolicznościach pokonała u siebie 3:1 Getafe. Gospodarze dwie bramki na wagę awansu zdobyli w doliczonym czasie gry. Bohaterem meczu okazał się Rodrigo, który w drugiej połowie ustrzelił klasycznego hattricka.

W pierwszym meczu mały krok w kierunku awansu zrobiło Getafe, które przed własną publicznością wygrało skromnie 1:0. W rewanżu Valencia liczyła na odrobienie strat.

Wtorkowe spotkanie na Mestalla rozpoczęło się jednak fatalnie dla gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie stracili gola. Prowadzenie dla Getafe uzyskał Molina. W tym momencie Valencia do awansu potrzebowała aż trzech bramek.

W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie. W 61. minucie do wyrównania doprowadził Rodrigo. W ostatnim kwadransie Valencia miała ułatwione zadanie, bowiem grała z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Djene. Wydawało się, że nie zdoła tego wykorzystać.

Ostatecznie to jednak Valencia cieszyła się z awansu, po tym jak w doliczonym czasie gry zdobyła dwa gole. Kolejne trafienia na swoje konto zapisał Rodrigo, kompletując tym samym hattricka.

Valencia – Getafe 3:1 (0:1)