Puchar Króla: Sevilla ograła Barcelonę

Copa del Rey

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Króla, Sevilla pokonała przed własną publicznością 2:0 Barcelonę i zrobiła duży krok w kierunku awansu do najlepszej czwórki rozgrywek.

W pierwszej połowie kibice oglądali wyrównane spotkanie, obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola, ale ostatecznie na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowy zdecydowanie skuteczniejsza okazała się Sevilla. W 58. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po świetnej akcji i dośrodkowaniu Promesa z lewej strony boiska, do bramki Barcelony trafił zupełnie niepilnowany Pablo Sarabia.

W 76. minucie Sevilla zdobyła drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wissam Ben Yedder, który wykorzystał dogranie Banegi.

Barcelona nie była w stanie w żaden sposób odpowiedzieć i Sevilla zrobiła duży krok w kierunku awansu do półfinału.

Sevilla FC – FC Barcelona 2:0 (0:0)

1:0 Sarabia 58′
2:0 Ben Yedder 76′