Copa del Rey

Puchar Króla: Valencia w finale!

Valencia została drugim finalistą rozgrywek o Puchar Króla. W rewanżowym półfinałowym meczu drużyna z Estadio Mestalla wygrała przed własną publicznością 1:0 z Realem Betis. W finale zmierzy się z Barceloną.

Pierwsze spotkanie w Sewilli zakończyło się remisem 2:2, choć bliżej zwycięstwa byli gospodarze, którzy prowadzili 2:0. Valencii udało się jednak doprowadzić do wyrównania i do rewanżowego spotkania na Estadio Mestalla przystępowała w lepszej sytuacji od swoich rywali.

W pierwszej połowie czwartkowego rewanżu lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy zdawali sobie sprawę, że muszą zdobyć co najmniej jednego gola. W bramce Valencii bardzo dobrze spisywał się jednak Domenech, który świetnie interweniował między innymi po strzałach Sergio Canalesa i Jese. Ostatecznie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Tymczasem w 56. minucie na prowadzenie wyszła Valencia. Po świetnej zespołowej akcji, Kevin Gameiro zagrał przed bramkę do Rodrigo, który uderzeniem z kilku metrów spokojnie trafił do siatki.

Od tego momentu Valencia kontrolowała wydarzenia na boisku. Goście z Sewilli w żaden sposób nie odpowiedzieli i wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Valencia CF – Real Betis Sewilla 1:0 (0:0)

1:0 Rodrigo 56′

Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Valencia