Puchar Króla wróci na stadion Atletico jeszcze w tym sezonie

Wanda Metropolitano
Wanda Metropolitano PressFocus

Spotkanie Leganes z Sevillą w ramach 1/16 finału Pucharu Króla zostanie rozegrane na stadionie Wanda Metropolitano, należącym do Atletico Madryt.

Atletico Madryt w kompromitującym stylu pożegnało się już z obecną edycją Pucharu Króla. Podopieczni Diego Simeone w 1/32 finału ulegli trzecioligowej Cornelli (0:1), przegrywając już od 7. minuty po golu Adriana Jimeneza.

Mimo tego, stadion liderów LaLiga będzie miał jeszcze okazję, by gościć zespoły rywalizujące w tej edycji krajowego pucharu. Pojedynek Leganes z Sevillą został bowiem przeniesiony na Wanda Metropolitano, o czym poinformowały oba kluby na swoich kontach twitterowych.

Śnieżyca “Filomena” nie bierze jeńców

“Filomena” mocno uderzyła w stolicę Hiszpanii. Duże opady śniegu sprawiły, że stadion Leganes, Butarque, nie nadaje się do rozgrywania na nim meczu. Spotkanie drugoligowca z Sevillą jest zaplanowane na najbliższą sobotę. Wanda Metropolitano znajduje się na tym samym terytorium i w tej samej prowincji, co stadion Leganes. Wobec tego, Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej zgodził się na przeniesienie pojedynku na obiekt Atletico.

Leganes po spadku z LaLiga, radzi sobie przeciętnie na zapleczu ekstraklasy. Ogórki zajmują szóste miejsce i tracą jedenaście punktów do liderującego Espanyolu. Co ciekawe, w podobnej sytuacji znajduje się Sevilla. Andaluzyjczycy także są szóści i również tracą sześć oczek do lidera. W poprzednich rundach Leganes pokonało Ourense oraz Socuellamos, a Sevilla okazała się lepsza od Ciudad de Lucena i Linares.

Pojedynek na Wanda Metropolitano rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00.

Komentarze