Puchar Króla: Zwycięstwo Sociedad

Copa del Rey

Real Sociedad pokonał w czwartek na swoim stadionie z Mirandes 2:1, w pierwszym półfinale Pucharu Króla. Baskowie zrobili więc pierwszy krok w kierunku wygrania tych rozgrywek, co udało im się do tej pory dwukrotnie – w 1909 i 1987 roku.

Gospodarze objęli prowadzenie w dziewiątej minucie, gdy Odei Onaindia sfaulował w polu karnym Cristian Portu, a Mikel Oyarzabal wykorzystał jedenastkę. Grający w Segunda Division goście doprowadzili do wyrównania w 39. minucie, gdy po podaniu Mickaëla Malsy Matheus Aias pokonał Alexa Remiro. Erreala odpowiedziało po trzech minutach. Strzelał Portu, bramkarz gości tylko sparował piłkę, a tę w siatce umieścił Martin Odegaard, jak się potem okazało, ustalając wynik pojedynku.

Real Sociedad – Mirandes 2:1 (2:1)

1:0 Oyarzabal 9′ (k)