Riqui Puig w MLS? Dostał ultimatum

Riqui Puig
Riqui Puig fot. PressFocus

Riqui Puig nie ma przyszłości w FC Barcelonie. Środkowy pomocnik dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, a jego następny ruch może okazać się zaskakujący. Hiszpan otrzymał ofertę z Major League Soccer, a na odpowiedź ma trzy dni.

  • Xavi Hernandez zrezygnował z Puiga, który nie był w stanie udowodnić w poprzednim sezonie swojego potencjału
  • Hiszpan dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Początkowo wydawało się, że może on zostać w rodzimym kraju
  • Największe zainteresowanie 22-latek budzi jednak w Stanach Zjednoczonych. W ciągu trzech najbliższych dni ma odpowiedź na ofertę ze strony Los Angeles Galaxy

Riqui Puig może opuścić Stary Kontynent

Riqui Puig zapowiadał się na kolejny piłkarski talent, który na szerokie wody wypuści słynna La Masia. Wychowanek FC Barcelony nie rozwija się jednak tak, jak wszyscy by się tego spodziewali, w związku z czym klub nie zamierza już dłużej w niego inwestować.

Ostatnią szansą dla 22-latka było zatrudnienie Xaviego Hernandeza, u którego każdy miał na początku czystą kartę. Puig nie zdołał jednak wywalczyć miejsca w wyjściowym składzie, a opiekun “Dumy Katalonii” zapowiedział przed zbliżającym się sezonem, że już na niego nie liczy.

Środkowy pomocnik dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Początkowo przewijały się w jego kontekście takie kluby, jak Fiorentina, Fulham czy Benfica. Wysoce prawdopodobne było również jego pozostanie w Hiszpanii, lecz teraz mówi się o nieco zaskakującym kierunku.

Największe zainteresowanie Puig budzi w Stanach Zjednoczonych. Konkretną ofertę za niego złożyło Los Angeles Galaxy, które oferuje trzyletni kontrakt. 22-latek jest skłonny na skorzystanie z propozycji, ale czeka z ostateczną decyzją. Przedstawiciel Major League Soccer postawił mu ultimatum, aby wybór nie trwał dłużej niż trzy dni. 4 sierpnia kończy się termin rejestrowania nowych zawodników.

Zobacz również: Lewandowski o rozstaniu z Bayernem: powiedziano dużo bzdur

Komentarze