Sevilla wyprzedziła Atletico w walce o napastnika

Rafa Mir
Rafa Mir PressFocus

W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje, wedle których Rafa Mir miał trafić do Atletico Madryt. Hiszpańskie media donoszą jednak, że w ostatniej chwili do akcji wkroczyła Sevilla i zdołała “przechwycić napastnika”. Andaluzyjczycy mają zapłacić za napastnika Wolverhampton około 16 milionów euro.

  • Rafa Mir miał dołączyć do Atletico Madryt jako uzupełnienie dla Luisa Suareza i Angela Correi
  • W ostatniej chwili, jednak, 24-latka przekonała Sevilla. Andaluzyjczycy podpiszą z Mirem pięcioletni kontrakt i zapłacą za niego 16 milionów euro

Rafa Mir powalczy o miejsce w składzie Sevilli

Oczekuje się, że jeszcze w czwartek Rafa Mir oficjalnie zostanie zawodnikiem Sevilli. 24-latek był już o krok od Atletico Madryt, ale ostatecznie zdecydował się na propozycję Andaluzyjczyków. Napastnik jeszcze dziś poleci na południe Hiszpanii, by sfinalizować transakcję.

Los Nervionenses zapłacą Wolverhampton 16 milionów euro. Rafa Mir ma otrzymać pięcioletni kontrakt.

Hiszpan od 2018 roku jest zawodnikiem Wilków, ale dotychczas regularnie przebywał na wypożyczeniach. Na ostatnim z nich dał się pokazać ze świetnej strony. W barwach Huesci strzelił aż 16 bramek w 39 spotkaniach. Zespół nie zdołał utrzymać się w La Lidze, ale Mir zwrócił uwagę swoją siłą fizyczną, dobrą techniką i szybkością, a także spokojem we wrogim polu karnym. Dzięki dobrej dyspozycji został też powołany na igrzyska olimpijskie, gdzie reprezentacja Hiszpanii dopiero w finale uległa swoim rywalom z Brazylii. W meczu ćwierćfinałowym przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej Mir zanotował hat trick.

 Przyjście 24-latka do Sevilli może oznaczać odejście Luuka de Jonga. Holender chciałby wrócić do ojczyzny. Jego usługami ponownie zainteresowane jest PSV Eindhoven, z którego trafił do Andaluzji w 2019 roku. Jeżeli obie strony szybko dojdą do ostatecznego porozumienia, Mir może zadebiutować w nowych barwach już w poniedziałek. Wówczas Sevilla zmierzy się na wyjeździe z Getafe.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 16:51.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze