Rafinha z szansą na pozostanie w La Lidze

Rafinha
Rafinha Pressfocus

W zimowym oknie transferowym Rafinha zamienił tymczasowo PSG na Real Sociedad. Baskowie zamierzają zatrzymać Brazylijczyka na stałe.

  • Rafinha drugą część sezonu 2021/2022 spędza w Realu Sociedad
  • Brazylijczyk może zostać w baskijskim klubie na dłużej
  • Na transakcji skorzystać ma również Barcelona

Brazylijczyk odnalazł się w nowym klubie

W październiku 2020 roku Rafinha opuścił Barceloną na rzecz PSG. Dla Brazylijczyka był to korzystny ruch z perspektywy finansowej. Jego zarobki w stolicy Francji z pewnością były bowiem lepsze, niż forma sportowa, którą prezentował przed transferem.

Podczas niepełnych dwóch sezonów reprezentowania PSG, Rafinha rozegrał 39 meczów. Na murawie spędził prawie 1900 minut. W tym czasie nie strzelił żadnego gola. Zaliczył zaś siedem asyst. Klub minionej zimy postanowił się pozbyć Brazylijczyka i tymczasowo oddał go do Realu Sociedad.

W baskijskim klubie Rafinha odnalazł się przyzwoicie. 29-latek szybko przebił się do składu drużyny walczącej na trzech frontach. Brazylijczyk rozegrał już 15 spotkań, a na murawie przebywał przez prawie 900 minut.

Rafinha w Realu Sociedad strzelił tylko jednego gola. Mimo tego Baskowie są z niego na tyle zadowoleni, że zamierzają wykupić go z PSG. Brazylijczyk ma jeszcze rok kontraktu z francuską ekipą, więc kwota za transfer definitywny zamknie się w ośmiu do dziesięciu milionów euro. Z transakcji skorzysta również Barcelona, która ma 35% od transferu swojego byłego piłkarza.

Czytaj także: Atletico zmieniło zdanie na temat przyszłości Felipe

Komentarze