Raphael Varane z zielonym światłem na transfer

Raphael Varane
Raphael Varane Pressfocus

Klubowe władze Realu Madryt są podirytowane zwlekaniem francuskiego stopera w sprawie rozmów dotyczących nowego kontraktu. W niedzielę madrycki “AS” potwierdził, że Królewscy są skłonni pozbyć się Raphaela Varana, jednak na pewno nie oddadzą go za bezcen.

Florentino Perez dał zielone światło

Obecna umowa 27-latka obowiązuje do czerwca 2022 roku. Od kilku miesięcy Królewscy nie dostali odpowiedzi od swojego obrońcy, w związku z czym są skłonni wystawić Varane na listę transferową. Co ciekawe, Francuz chciał odejść już w 2019 roku. Przed ucieczką ze stolicy Hiszpanii zatrzymał swojego rodaka Zinedine Zidane, który właśnie wtedy ponownie przejął stery w szatni Los Blancos. Wszyscy w klubie są świadomi tego, że za kilka miesięcy Raphael rozpocznie swój ostatni rozdział. Lato jest ostatnią okazją do sprzedaży zawodnika, jeśli on sam nie chce negocjować warunków przedłużenia. Co więcej, kiedy sytuacja nie ulegnie zmianie, Real wysłucha wszystkich potencjalnych ofert, ponieważ Varane jest jednym z nielicznych w kadrze, za którego można uzyskać jeszcze satysfakcjonującą sumę.

Wartość rynkowa? 70 milionów euro

Raphael Varane skończy w kwietniu 28 lat. Portal “Transfermarkt” wycenia usługi Francuza na 70 milionów euro. Owszem rynek został brutalnie dotknięty przez pandemię, jednak w Europie jest kilka drużyn, które z wielką chęcią sprowadziłby Francuza do siebie. Jako stoper, Varane ma cechy najbardziej pożądane w dzisiejszym futbolu. Jest szybki oraz znakomicie gra głową. Królewscy mieli nadzieję, że podczas nieobecności Sergio Ramosa, on sam wyrośnie na jeszcze lepszego piłkarza. Tymczasem początki bez legendy Realu u boku w wykonaniu 27-latka nie były najlepsze. Natomiast od kilku tygodni w grze mistrza Świata z 2018 roku widać znaczącą poprawę. Spójrzmy chociażby na statystyki z wygranego pojedynku z Atalantą (1:0). Varane zagrał wtedy bezbłędne spotkanie. Podawał ze skutecznością 93%, miał 12 przechwytów oraz nie popełnił żadnego faulu. Są to na znakomite liczby w jubileuszowym 350. występie dla Realu Madryt. Francuz z Królewskimi jest związany od 2011 roku. Na przestrzeni dekady zdążył czterokrotnie sięgać po puchar Ligi Mistrzów, z kolei trzy razy wygrywał La Ligę. Oprócz tego miał przyjemność przez cztery sezony zakładać klubową koszulkę z logiem najlepszej drużyny Świata, jednak tylko raz podnosił Puchar Króla.

Komentarze