Raphinha jest już w Barcelonie

Raphinha
Raphinha PressFocus

W środę FC Barcelona poinformowała o kupnie Raphinhi. Leeds United otrzyma za skrzydłowego co najmniej 58 milionów euro. Brazylijczyk tego samego dnia wylądował już w stolicy Katalonii, gdzie przejdzie badania medyczne i podpisze pięcioletnią umowę.

  • FC Barcelona kupiła Raphinhę z Leeds United
  • Pawie otrzymają za swoją gwiazdę około 60 milionów euro
  • 25-latek jest już w stolicy Katalonii. Jeszcze w środę przejdzie testy medyczne

Raphinha wita się już z kibicami Barcelony

Joan Laporta nie żartował. FC Barcelona rzeczywiście nie zamierza być bierna na rynku transferowym i zbierać resztki. W środę Katalończycy poinformowali o zakontraktowaniu Raphinhi. Fabrizio Romano donosi, że Leeds United otrzyma za skrzydłowego minimum 58 milionów euro. Wraz z bonusami kwota ta może się zamknąć w 67 milionach.

Sam 25-latek ma porozumienie z Blaugraną od lutego. Pawie preferowały wyższą ofertę Chelsea, ale to sam zawodnik przekonał włodarzy klubu do wynegocjowania konkurencyjnej propozycji od Barcelony. Ostatecznie wszystkie strony odnalazły porozumienie.

Zawodnik natychmiast wsiadł w samolot i polecał do stolicy Katalonii. Zdążył już nawet za pośrednictwem wideo przywitać się z nowymi kibicami.

Jeszcze w środę Brazylijczyk ma przejść badania medyczne. W ciągu najbliższych dni podpisze pięcioletnią umowę. Prawdopodobnie od czwartku dołączy do treningów pod wodzą Xaviego Hernandeza.

Raphinha w minionym sezonie odegrał znaczną rolę w utrzymaniu Leeds w Premier League. W 35 ligowych meczach zanotował jedenaście bramek i trzy asysty.

Zobacz również: Obrońca Realu straci miejsce w wyjściowym składzie.

Komentarze