Rayo dzieli się punktami, Levante z pełną pulą

Zwycięstwo gospodarzy i remis miały miejsce w dwóch meczach ligi hiszpańskiej, zaplanowanych na niedzielę na godzinę 18:30. UD Levante pokonało przed własną publicznością Real Valladolid, a Rayo Vallecano podzieliło się punktami z Realem Sociedad San Sebastian.

Podopieczni Paco Lopeza po niespodziewanej wygranej z FC Barceloną w Copa del Rey, później zaliczyli dwie porażki z rzędu, ulegając Atletico Madryt i właśnie Dumie Katalonii, która w rewanżu z Levante zdobyła trzy bramki, eliminując tę ekipę z krajowego pucharu. Powrót na zwycięski szlak drużyna z Walencji miała zaliczyć w niedzielny wieczór. Sztuka ta udało się Levante dzięki trafieniom Coke i Marti Rogera. Pierwszy pokonał golkipera rywali po uderzeniu głową. Asystę przy trafieniu 31-latka zaliczył Ruben Rochina. Z kolei były zawodnik Valladolid ustalił wynik rywalizacji w doliczonym czasie.

Znacznie więcej emocji miało miejsce na Estadio de Vallecas, gdzie padły cztery gole. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, ale w końcówce rywalizacji team z Kraju Basków zdobył drugą bramkę, co zapewniło tej drużynie piąty remis w trakcie trwającej kampanii. Wynik meczu otworzył w 22. minucie Santi Comesana, popisując się genialnym strzałem z dystansu. Sześć minut później prowadzenie Rayo podwyższył Adrian Embarba. Później jednak bramki zdobywali tylko goście. Najpierw kontaktowe trafienie zaliczył Hector Moreno. Z kolei w drugiej połowie wynik spotkania ustalił Wilian Jose.

UD Levante – Real Valladolid 2:0 (1:0)