Rayo inkasuje trzy punkty na Mendizorroza

W ostatnim spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Rayo Vallecano pokonała w delegacji Deprtivo Alaves, wygrywając swój szósty mecz w sezonie. Dzięki poniedziałkowej wiktorii Los Vallecanos wskoczyli na 17. miejsce w tabeli.

Gospodarze przystępowali do swojego starcia w roli zdecydowanego faworyta, chcąc odnieść swoje dziesiąte zwycięstwo w sezonie, które mogło zmniejszyć stratę do Sevilli FC do zaledwie jednego “oczka”. Swój cel miała jednak także drużyna z siedzibą w Madrycie, która liczyła na opuszczenie strefy spadkowej.

Od pierwszych fragmentów rywalizacja toczona Mendizorroza mogła się podobać. Już w czwartej minucie bliski zdobycia bramki po stronie gości był Alex Moreno, ale na jego przeszkodzie stanął Fernando Pacheco, popisując się świetną interwencją. Tymczasem w 45. minucie gola mógł strzelić Burgui, ale trafił w słupek i do przerwy miał miejsce wynik 0:0.

W drugiej odsłonie kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami jednego trafienia, którego autorem był Raul De Tomas. Napastnik Rayo wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska, pokonując golkipera gospodarzy uderzeniem głową. Dzięki czemu niespodziewanie to team Michela sięgnął po pełną pulę.

Deportivo Alaves – Rayo Vallecano 0:1 (0:0)

0:1 De Tomas 47′